تنظیمات پیش فرض گوشی های شیائومی که باید تغییر دهید!


شیائومی با انتشار نسخه های جدید MIUI همیشه ویژگی های جدیدی را به کاربران ارائه می دهد. با این حال، تنظیمات زیادی در MIUI وجود دارد که به نظر می رسد از دید کاربران پنهان باشد. البته به این معنا نیست که شیائومی نمی‌خواهد کاربرانش از این ویژگی‌ها استفاده کنند و اگر هم بود اصلاً آن‌ها را به رابط کاربری خود اضافه نمی‌کرد. اما احتمالاً کاربرانی هستند که از وجود این ویژگی ها بی اطلاع هستند. علاوه بر این، برخی از عملکردهای مفید شیائومی به طور پیش فرض غیرفعال هستند که کاربران دستگاه های Mi، Redmi یا Poco می توانند با انجام یک سری مراحل از آنها بهره مند شوند. بنابراین در این مقاله قصد داریم به تنظیمات پیش فرض گوشی های شیائومی که باید آنها را تغییر دهید، بپردازیم. ویژگی هایی که تاکنون برای بسیاری از کاربران شیائومی ناشناخته مانده است.

لازم به ذکر است که عملکردهای زیر برای اکثر گوشی هایی که از رابط کاربری MIUI 11 استفاده می کنند در دسترس است. با این حال امیدواریم در نسخه های پایین تر نیز بتوانید از آنها بهره مند شوید.

غیرفعال کردن تبلیغات در مرورگر

در حالی که شما از تبلیغات در هر گوشی هوشمند از شیائومی گرفته تا سامسونگ مصون نیستید، به نظر می رسد شیائومی به دلیل نوع تبلیغاتی که ارائه می دهد سزاوار بیشترین انتقاد است. اگر از مرورگر MIUI استفاده می کنید، احتمالا متوجه شده اید که صفحه اصلی پر از تبلیغات نامناسب است. اگرچه بسیاری از کاربران از این موضوع شکایت دارند، اما به نظر می رسد شیائومی کنترلی بر محتوای گفته شده ندارد. خوشبختانه راهی برای حل این مشکل وجود دارد و می توانید تبلیغات مرورگر را به طور کامل غیرفعال کنید.

برای غیرفعال کردن تبلیغات مزاحم، کافی است مرورگر وب خود را باز کنید و روی نماد نمایه در گوشه سمت راست پایین ضربه بزنید. سپس بر روی آیکون تنظیمات (چرخ دنده) کلیک کنید. حالا به منوی Advanced رفته و Show ads and Block Pop-Ups را خاموش کنید. پس از انجام این مراحل، دیگر تبلیغاتی را مشاهده نخواهید کرد.