تمامی مدل های سری گلکسی اس 23 سامسونگ از خنک کننده محفظه بخار استفاده می کنند


به گفته WccfTech، محفظه بخار به سازندگان گوشی های هوشمند اجازه می دهد تا گرما را حتی در دستگاه هایی که بسیار نازک هستند، بهتر مدیریت کنند. متأسفانه استفاده از این روش گران است. به همین دلیل چنین ویژگی تنها در محصولات شاخص شرکت ها تعبیه شده است. خوشبختانه امسال سامسونگ تصمیم گرفت تمامی مدل های سری گلکسی اس 23 را با خنک کننده محفظه بخار عرضه کند.

سیستم خنک کننده محفظه بخار می تواند تأثیر زیادی بر کاهش دمای اسنپدراگون 8 نسل 2 داشته باشد. تمامی مدل های خانواده گلکسی اس 23 سامسونگ به نسخه اورکلاک شده این تراشه مجهز شده اند که به این معناست که قدرت پردازش مرکزی و قدرت پردازش گرافیکی آنها بیشتر از سایر گوشی هایی است که از نسخه استاندارد سیستم روی تراشه مذکور استفاده می کنند. این تراشه در هنگام انجام کارهای سنگین و اجرای بازی های گرافیکی قطعا گرمای زیادی تولید خواهد کرد. بنابراین استفاده از یک سیستم خنک کننده قدرتمند مانند محفظه بخار در چنین شرایطی منطقی به نظر می رسد.

شاید یکی از دلایل مهم عملکرد عالی گلکسی اس 23 اولترا در تست 3DMark Wild Life Extreme استفاده از سیستم خنک کننده اتاق بخار در این گوشی باشد. بر اساس نتایج این بنچمارک، سرعت بهترین پرچمدار 2023 سامسونگ دو برابر گلکسی اس 22 اولترا است. محفظه بخار احتمالاً به GPU S23 Ultra کمک می کند تا فرکانس بالای خود را برای مدت طولانی تری در هنگام اجرای کارهای سنگین و سنگین حفظ کند. اپل هنوز از چنین سیستم خنک کننده ای در آیفون های خود استفاده نکرده است و امیدواریم با افزایش رقابت و رویکرد جدید سامسونگ شاهد اضافه شدن این قابلیت به نسل بعدی گوشی های هوشمند غول فناوری کوپرتینویی باشیم.