تمامی محصولات مایکروسافت مجهز به ابزارهای هوش مصنوعی هستند


سرویس OpenAI Azure مایکروسافت اکنون برای همه مشاغل در دسترس است و صاحبان مشاغل می توانند درخواست دسترسی به این ابزار را داشته باشند. این غول فناوری مستقر در ردموند در سال 2019 به عنوان بخشی از مشارکت خود با OpenAI یک میلیارد دلار در پلتفرم هوش مصنوعی سرمایه گذاری کرد. مایکروسافت از آن زمان تاکنون به همکاری نزدیک با OpenAI ادامه داده است. گزارش های اخیر حاکی از آن است که سازنده ویندوز در حال بررسی سرمایه گذاری 10 میلیارد دلاری دیگر در OpenAI است.

OpenAI مسئول توسعه پروژه محبوب ChatGPT است. هوش مصنوعی جذابی که کارکردهای آن در زمینه های مختلف مانند نوشتن مقالات علمی در ماه های اخیر توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. این چت بات برای کاربران معمولی نیز موجود است و این یکی از دلایل مهمی است که باعث استقبال گسترده آن شده است. در حالی که هوش مصنوعی قطعا پدیده جدیدی نیست، غول های فناوری مانند مایکروسافت به ابزارهایی مانند ChatGPT و DALL-E 2 روی آورده اند.

طبق گفته Windows Central، مشتریان مایکروسافت در آینده می توانند از طریق OpenAI Azure به ChatGPT دسترسی داشته باشند. ساتیا نادلا وی درباره اهمیت استفاده از ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی گفت:

البته، مانند هر فناوری دیگری، نگرانی های امنیتی و اخلاقی در مورد هوش مصنوعی وجود دارد. این ابزار می تواند برای اهداف مخرب مانند کلاهبرداری از افراد یا ایجاد بدافزار استفاده شود. مایکروسافت چندین لایه حفاظتی را برای مقابله با چنین اقداماتی در نظر گرفته است.