تماشا کنید: کوچکترین سیستم کامپیوتری جهان برای اجرای DOOM


جیمز براونیوتیوبر و مهندس گرافیک Weta Workshop یک بلوک بسیار کوچک لگو را به دستگاهی تبدیل کرده است که می تواند بازی ویدیویی محبوب DOOM در سال 1993 را اجرا کند.

ما قبلاً شاهد اجرای DOOM بر روی یک نوت بوک ویندوزی، در یک تکه آب نبات کوچک و موارد دیگر بودیم و به نظر می رسد روند کوچک سازی بازی به طرق مختلف ادامه دارد.

LEGO DOOM آن را کنترل می کند رنگ قهوه ای بیشتر از چیزی که بتوانید تصور کنید ساخته شده است. این مهندس یک شتاب سنج کوچک به سیستم کامپیوتری مینیاتوری خود اضافه کرده است تا بتواند با چرخاندن آن در محیط بازی حرکت کند.

رنگ قهوه ای این شرکت اعلام کرده است که با اتصال یک شتاب سنج به سیستم کامپیوتری کوچک خود، اجرای DOOM را به طور کامل روی یک بلوک لگو ممکن کرده است. البته او می گوید تاچ خازنی خیلی خوب تنظیم نشده است.

آینده پژوهی، سیستم لگو رنگ قهوه ای از یک میکروکنترلر بسیار کوچک، Raspberry Pi RP2040 و یک پنل OLED تک رنگ با ابعاد 0.42 اینچ تشکیل شده است. سازنده این سیستم حتی دکمه ها و باتری های حساس به لمس را در دل قطعه لگو قرار داده است.

پروژه هایی مانند سیستم مینیاتوری رنگ قهوه ای این نشان می‌دهد که بازی‌های رایانه‌ای در مقایسه با چند سال پیش چقدر در دسترس‌تر شده است. البته اکثر گیمرها احتمالاً نمی خواهند روی صفحه نمایش نیم اینچی بازی کنند.