تماشا کنید: چگونه یک نسخه سبک از ویندوز 11 بسازیم تا روی رایانه های ضعیف و قدیمی اجرا شود


ویندوز 11 یک سیستم عامل عالی با امکانات زیاد و ظاهری بسیار جذاب است اما نیازهای سخت افزاری زیادی دارد و به همین دلیل بسیاری از کاربران نمی توانند آن را روی سیستم خود نصب کنند. قبلا در تیرازیس فایل آموزش نصب ویندوز 11 بر روی کامپیوترهایی که با آن سازگار نیستند را آموزش داده ایم. از طرفی نسخه سبک وزن این سیستم عامل با نام Tiny11 به تازگی منتشر شده است که نسخه ARM آن نیز موجود است اما نصب آن می تواند در عملکرد کامپیوتر مشکلاتی ایجاد کند و از سوی دیگر نگرانی در مورد امنیت و حفظ حریم خصوصی داده ها باید نیز در نظر گرفته شود.

اکنون، توسعه دهنده Tiny11 یک ویدیوی 15 دقیقه ای را به اشتراک گذاشته است تا جزئیات گام به گام نحوه ایجاد یک فایل ISO Windows 11 Lite را آموزش دهد. با تماشای این ویدیو می توانید نسخه ای سبک از سیستم عامل مذکور را خودتان بسازید و بدون هیچ گونه نگرانی امنیتی آن را بر روی دستگاه های قدیمی و کامپیوترهایی با سخت افزار ضعیف اجرا کنید.

همانطور که Neowin اشاره می کند، روش ارائه شده در ویدیوی بالا برای ساخت نسخه سبک ویندوز 11 همچنان نیاز به فعال سازی دارد، بنابراین برای استفاده از آن باید مجوز دریافت کنید. نکته جالب در مورد این نسخه این است که پیش نیازهای نصب و اجرای ویندوز 11 را حذف می کند، بنابراین می توان آن را به راحتی بر روی کامپیوترهای ناسازگار و قدیمی نصب کرد.