تماشا کنید: ویندوز 10X بر روی هر دو نمایشگر مایکروسافت Surface Duo اجرا می شود


مایکروسافت در کنار نسل اول سرفیس دو از محصول دیگری به نام سرفیس نئو نیز رونمایی کرد. در نهایت Duo منتشر شد، در حالی که Neo هرگز در دسترس قرار نگرفت. به هر حال اکنون ویندوز 10 ایکس پلی بین دو دستگاه ذکر شده ایجاد کرده است.

مایکروسافت قصد داشت سرفیس نئو را با ویندوز 10 ایکس عرضه کند. نسخه مدرن ویندوز که کمی سبکتر از سیستم عامل اصلی دسکتاپ این شرکت بود. ویندوز 10 ایکس، مانند سرفیس نئو، هرگز منتشر نشد، اما نسخه‌های اولیه این سیستم عامل نمایی از نسخه سبک ویندوز را ارائه می‌دهند.

ویندوز 10 ایکس به طور رسمی برای Surface Duo بهینه نشده است زیرا به طور پیش فرض با سیستم عامل عرضه می شود. اندروید منتشر شد.

گوستاو مونس، این توسعه دهنده خلاق سال هاست که سعی می کند ویندوز را روی Surface Duo اجرا کند. او اخیراً ویندوز 10 ایکس را روی این محصول تاشو اجرا کرد و چند روز پیش موفق شد سیستم عامل مذکور را در هر دو نمایشگر Duo نمایش دهد.

نوشته شده توسط Windows Central، ویندوز 10X را در هر دو صفحه نمایش Surface Duo اجرا می کند، ظاهری هیبریدی شبیه به اندروید و این ویندوز 11 دارد. به عنوان مثال، با کشیدن انگشت به سمت بالا روی نوار وظیفه، منوی استارت ظاهر می شود که در بیلدهای اخیر ویندوز 11 دیده ایم.

جابه‌جایی برنامه‌ها از یک صفحه به صفحه دیگر در Surface Duo مشابه زمانی است که این دستگاه اندرویدی دارد، با تفاوت اصلی این است که به جای کشیدن انگشت از پایین، باید این کار را از بالا انجام دهید. از طرفی امکان قرار دادن برنامه در هر دو صفحه نمایش دستگاه وجود دارد.

Surface Duo با ویندوز 10X نزدیک ترین محصول به ایده ای است که مایکروسافت برای Surface Neo در سر داشت.

اگرچه امکان اجرای ویندوز 10 ایکس بر روی Surface Duo وجود دارد، اما انجام این کار تنها به کاربرانی توصیه می شود که دانش فنی لازم را دارند. راهنمای نصب سیستم عامل مذکور بر روی دستگاه تاشو مایکروسافت صفحه GitHub پروژه در دسترس است، اما حتی یک اشتباه کوچک می تواند دستگاه شما را برای همیشه نابود کند. علاوه بر این، هنگام اجرای ویندوز 10X بر روی Surface Duo مشکلاتی وجود دارد و ممکن است برخی از ویژگی ها به درستی کار نکنند.