تماشا کنید: طرح مفهومی مدل استاندارد آیفون 15 با عملکرد جزیره پویا


بدون شک اپل قصد دارد آیفون 15 را در سال 2023 معرفی کند و انتظار می رود برخی از فناوری های به کار رفته در آیفون 14 پرو بر روی مدل های پایین رده نسل بعدی این گوشی نیز ارائه شود. اکنون طرح مفهومی جدیدی از پرچمدار بعدی اپل منتشر شده است که ظاهر بسیار زیبای آن را نشان می دهد.

از آنجایی که اپل آیفون 14 و آیفون 14 پرو را با تراشه و نمایشگرشان متمایز کرده است، خریداران مدل ارزان‌تر تجربه مشابهی با خریداران مدل‌های گران‌تر نخواهند داشت. البته این بدان معنا نیست که آیفون 14 معمولی خوب نیست.

4RMD طرح مفهومی جدیدی از آیفون 15 را به اشتراک گذاشته است. این طرح نشان می دهد که گوشی مذکور از برخی اجزای آیفون 14 پرو استفاده خواهد کرد. اولین نکته در مورد این طراحی، استفاده از قابلیت جزیره پویا در مدل معمولی آیفون 15 است.

تحلیلگر معروف راس یانگ، پیش از این اعلام کرده بود که مدل های پایه نسل بعدی آیفون به این ویژگی مجهز خواهند شد. همچنین، مفهوم 4RMD نشان می دهد که آیفون 15 استاندارد از صفحه نمایش 120 هرتزی استفاده می کند. در حالی که شایعات اخیر دیدگاهی بر خلاف این نظر ارائه کرده است.

در دوربین تماشا کنید

مقاله مرتبط:

همانطور که iMore اشاره می کند، Dynamic Island در تمام مدل های آیفون 15 به افراد بیشتری اجازه می دهد تا به مزایای این ویژگی کاربردی دسترسی داشته باشند. یکی دیگر از ویژگی هایی که در طراحی مفهومی نسل بعدی گوشی هوشمند اپل به چشم می خورد، استفاده از دوربین 48 مگاپیکسلی است.

در حال حاضر خیلی زود است که با قطعیت در مورد این ویژگی صحبت کنیم و به احتمال زیاد اپل همچنان بهترین ویژگی ها را به مدل های Pro محدود خواهد کرد. طرح مفهومی 4RMD نشان می دهد که آیفون 15 از یک پورت USB C استفاده می کند. زیرا اتحادیه اروپا در نهایت استفاده از این درگاه را به عنوان استاندارد شارژ تمامی گوشی های هوشمند انتخاب کرده است.

هنوز مشخص نیست که طراحی مفهومی آیفون 15 چقدر به محصول نهایی اپل نزدیک خواهد بود. با این حال زمان نسبتا زیادی تا معرفی این دستگاه باقی مانده است. از این رو در ماه های آینده شاهد شایعات و گزارش های زیادی درباره این دستگاه خواهیم بود. اضافه شدن ویژگی جزیره پویا به مدل های پایه آیفون 15 می تواند یکی از بهترین تغییراتی باشد که اپل در نسل بعدی گوشی های هوشمند خود ایجاد خواهد کرد.