تماشا کنید: طراحی مفهومی زیبا از نسخه مدرن ویندوز 11 موبایل در گوشی هوشمند


مایکروسافت در اکتبر 2017 پایان ویندوز 10 موبایل را اعلام کرد و پس از آن گوشی هوشمند جدیدی با سیستم عامل مذکور تولید نشد. البته بعضی ها هنوز به این موضوع فکر می کنند آنها در مورد اینکه ویندوز موبایل مدرن در گوشی های هوشمند چگونه به نظر می رسد و چه ویژگی هایی می تواند داشته باشد خیال پردازی می کنند. اکنون کاربری با نام مستعار AR789 یک مدل مفهومی فوق العاده جذاب است ویندوز 11 موبایل طوری طراحی شده است که دیدگاه او را از این سیستم عامل منعکس کند.

پروژه هایی مانند DuoWOA مدتی است که امکان استفاده از ویندوز 11 را در تلفن های هوشمند ارائه می دهند، اما این راه حل در واقع یک سیستم عامل دسکتاپ روی صفحه نمایش کوچک است. مفهوم AR4789 شامل یک رابط کاربری بهینه شده برای گوشی های هوشمند، ویجت های پویا، مرورگر فایل و غیره است و ظاهر کلی ویندوز 11 را حفظ می کند.

مدت ها از دوران تلاش های مایکروسافت برای رقابت با iOS و اندروید می گذرد. حتی اقدامات این شرکت برای ورود به بازار گوشی های هوشمند مجهز به دو صفحه نمایش چندان امیدوارکننده به نظر نمی رسد. پروژه Surface Duo با نمایشگر تاشو، تغییرات در تیم های توسعه و شایعات راه اندازی لغو شد اندروید 13 برای Surface Duo امید به آینده ای روشن را برای گوشی های ساخت مایکروسافت از بین می برد. در واقع تنها چیزی که برای علاقه مندان به ویندوز موبایل باقی می ماند همین طرح های مفهومی غیر رسمی است.