تماشا کنید: سربازان ارتش استرالیا سگ های رباتیک کنترل ذهن


ارتش استرالیا در حال آزمایش یک قابلیت هوش مصنوعی جدید است که ظاهراً به سربازان اجازه می دهد تا سگ های رباتیک را از طریق ذهن خود کنترل کنند. سیستم مورد نظر که رابط رباتیک مغز نامیده می شود که از طریق یک هدست مخصوص امواج مغزی را تجزیه و تحلیل می کند و آنها را از قشر بینایی فرد به سگ رباتیک می فرستد.

گروهبان دیمین رابینسون او به نیویورک پست گفت: «یادگیری کار با هدست سخت نیست. این فرآیند بسیار شهودی است و فقط چند جلسه طول کشید.» رابینسون می گوید هدست مورد استفاده ارتش استرالیا بر اساس پلتفرم هولولنز مایکروسافت است.

گروهبان رابینسون و سایر سربازان یک دوره آموزشی با هدست مورد نظر و سگ های رباتیک برگزار کردند. آنها توانستند در زمین های ناهموار و آب و هوای بد و در شرایط میدان جنگ با موفقیت حرکت کنند. راه حل اصلی برای حفظ مسیر روبات ها استفاده از چراغ های چشمک زن است. سگ های رباتیک این نقاط را از طریق فناوری واقعیت افزوده شناسایی کرده و به سمت آنها می روند.

رابینسون می گوید: «برای کار با ربات نیازی نیست به چیز خاصی فکر کنید، اما باید روی هدف خود تمرکز کنید.» این فرآیند بیشتر شبیه تمرکز بصری است.

فناوری مورد بحث که با بودجه 1.2 میلیون دلاری توسط ارتش استرالیا ساخته شده است، سه سال است که در حال ساخت است. علاوه بر ارتش، دانشگاه فناوری سیدنی نیز در ساخت این هدست نقش داشته است.

این هدست با یک قطعه بسیار کوچک گرافن کار می کند. ارتش استرالیا می گوید گرافن را با بهترین های صنعت تراشه ترکیب کرده است تا حسگرهای زیستی بسازد.

سگ رباتیک مورد استفاده ارتش استرالیا که توسط Ghost Robotics ساخته شده است، 9 فرمان مختلف را تشخیص می دهد.