تماشا کنید: خالق ChatGPT با هوش مصنوعی انسان‌نما تاریخ می‌سازد؟


ChatGPT، DALL-E و نسخه جدید Bing یک ویژگی مشترک مهم دارند: هر سه سرویس خبری از فناوری های هیجان انگیز توسعه یافته توسط OpenAI استفاده می کنند. OpenAI توسط سام آلتمن مدیریت می شود، همیشه یک شرکت مرموز بوده است. تعداد بسیار کمی از کارکنان OpenAI از جزئیات پروژه های آینده این شرکت اطلاع دارند.

یکی از پروژه های جاه طلبانه OpenAI دستیابی به هوش مصنوعی شبیه انسان است. این شرکت جزئیات زیادی را در اختیار رسانه ها قرار نداده است، اما می گوید که متعهد به “انتقال تدریجی” از دنیای کنونی به دنیای مبتنی بر هوش مصنوعی است.

در یوتیوب تماشا کنید

دانشمندان OpenAI در حال تلاش برای سیستم کردن هستند هوش عمومی مصنوعی (AGI) برای توسعه این نسخه از هوش مصنوعی مانند یک انسان آگاه فکر می کند، استدلال می کند و تصمیم می گیرد. هوش مصنوعی سیستم بسیار مفیدی خواهد بود، اما اگر به خوبی مدیریت نشود، می تواند بحران ایجاد کند.

OpenAI در روزهای اولیه فعالیت خود اعلام کرد که در صورت دستیابی به هوش مصنوعی جامع، از این سیستم برای تسلط کامل بر جهان استفاده نخواهد کرد. OpenAI متعهد است که فناوری جدید خود را به امن ترین راه ممکن توسعه دهد.

الون ماسکسام آلتمن و پیتر تیل آنها از بنیانگذاران معروف OpenAI هستند. البته ماسک دیگر جایی در این شرکت ندارد و تمام سهام خود را فروخته است.

نظر شما کاربران Zoomit در مورد OpenAI چیست؟