تماشا کنید: تشریح شیائومی 13 اولترا و قابلیت تعمیر آسان تر آن در مقایسه با آیفون


شیائومی 13 اولترا یکی از گوشی های قدرتمند است اندروید است و از سیستم دوربین چهارگانه پشتی شامل دوربین اصلی 50 مگاپیکسلی با سنسور 1 اینچی استفاده می کند. یکی دیگر از ویژگی های جذاب این محصول پشتیبانی از دیافراگم متغیر در دوربین اصلی آن است. اکنون ویدیویی از پرچمدار دوربین محور این غول فناوری چینی منتشر شده است که نگاهی به اجزای داخلی و داخلی محصول ارائه می دهد.

کانال یوتیوب WekiHome که پیش از این ویدئوهایی از کالبد شکافی محصولات مختلف منتشر کرده بود، این بار به بررسی گوشی Xiaomi 13 Ultra پرداخته است. شیائومی در این دستگاه از یک ماژول دوربین چهارگانه 50 مگاپیکسلی استفاده کرده و یک باتری 5000 میلی آمپر ساعتی در آن تعبیه کرده است که ظرفیت باتری یکسانی دارد. Galaxy S23 Ultra سازگار است.

قلب تپنده Xiaomi 13 Ultra تراشه Snapdragon 8 Gen 2 است که شرکت چینی از یک راه حل خنک کننده درجه یک برای مدیریت گرمای آن استفاده می کند. به گفته شیائومی، دمای پرچمدار جدید این شرکت سردتر از آن است آیفون 14 پرو مکس.

همچنین این محصول امکان فیلمبرداری با رزولوشن 4K و 60 فریم بر ثانیه را فراهم می کند و سیستم خنک کننده آن نقش مهمی در حفظ پایداری عملکرد فیلمبرداری دارد. کاری که بسیاری از پرچمداران بازار نمی توانند انجام دهند.

برخلاف اپل، شیائومی از پیچ‌های تقریباً یکسانی در قسمت‌های داخلی Xiaomi 13 Ultra استفاده کرده است. به همین دلیل تفکیک اجزای مختلف این دستگاه نسبت به گوشی های هوشمند اپل راحت تر است.

در این ویدئو، WekiHome نشان می‌دهد که چقدر راحت می‌توان قطعات Xiaomi 13 Ultra را جدا کرد و سپس آن‌ها را در جای خود قرار داد. همچنین ویدیوی مذکور حاکی از آن است که شیائومی در طراحی پرچمدار جدید خود به تعمیرپذیری آن توجه ویژه ای داشته است.