تماشا کنید: تبلت Flex Hybrid تاشو و رول شونده سامسونگ در CES 2023


سامسونگ در حال حرکت فراتر از حوزه گوشی های تاشو است. این غول کره ای چیزی را که Flex Hybrid می نامد در CES 2023 به نمایش گذاشت. این محصول در واقع یک نمونه اولیه تبلت OLED است که می توان آن را جمع کرد و به دستگاهی تبدیل کرد که در صورت عدم نیاز به راحتی می توانید صفحه نمایش را کوچک کنید و آن را گسترش دهید. وقتی میخوای کار خاصی انجام بدی

کارمندان سامسونگ دیسپلی در غرفه این شرکت در نمایشگاه CES 2023 حضور داشتند تا Flex Hybrid را به نمایش بگذارند. سازنده اعلام نکرده است که این تبلت چه زمانی وارد تولید انبوه برای استفاده تجاری می شود. اما ایده او برای آینده امیدوار کننده به نظر می رسد، با این فرض که بتوان آن را با قیمت مناسب تولید کرد.

چند فیلم نمایشی از کوما خواب آلود و دیوید کاتزمایر از CNET Media برای نشان دادن نحوه عملکرد نمونه اولیه موجود است. نکته جالب در مورد Flex Hybrid این است که قابلیت چرخش آن هنگام تا شدن محدود نمی شود. بخش کوچکی از صفحه نمایش حتی در هنگام نمایش فاکتور فرم فشرده مانند کتاب باز است.

Samsung Display نشان نداده است که Flex Hybrid چه نوع مشخصاتی را ارائه می دهد. اما ما توانستیم سه بریدگی لنز دوربین عقب و نحوه عملکرد پنل آن را ببینیم.

هنگامی که تبلت OLED به طور کامل باز می شود، اندازه صفحه نمایش 10.5 اینچ است و هنگامی که قابلیت چرخش با استفاده از موتورها فعال می شود، ظاهراً اندازه صفحه نمایش به 12.4 اینچ افزایش می یابد.

نسبت ابعاد Flex Hybrid هنگام کشیده شدن و رول کامل 16:10 است. بنابراین، کاربران برای بهره وری بهتر، صفحه نمایش عمودی تری را تجربه خواهند کرد.

اگر فرض کنیم این محصول روزی به دست مصرف کننده برسد، احتمالاً قیمت آن بسیار گران خواهد بود. زیرا سامسونگ احتمالا میلیون ها دلار را در طول چندین سال صرف تحقیق و توسعه کرده است.