تماشا کنید: این فناوری جدید امکان پخش مجدد خاطرات را فراهم می کند


یک استارت‌آپ واقعیت مجازی در حال کار بر روی فناوری جدیدی است که به خاطرات اجازه می‌دهد در همان مناطقی که قبلاً اتفاق افتاده «بازپخش» شوند. این فناوری دنیایی که در سریال محبوب Black Mirror به تصویر کشیده شده است، یک قدم به واقعیت نزدیکتر می کند. در یکی از قسمت های این سریال شاهد چنین فناوری بودیم.

به گزارش فوتوریسم، در تکنیک استارتاپ ویست لبز، خاطرات ثبت شده در قالب لایه های واقعیت افزوده بر روی دنیای واقعی نمایش داده می شود. فرآیند ساده است. کاربر با استفاده از یک برنامه، ویدیوی ضبط شده با گوشی را به نسخه سه بعدی تبدیل می کند و سپس آن ویدیو را در محل ضبط شده از طریق مرورگر وب، تلفن یا داخل هدست واقعیت مجازی پخش می کند.

پخش مجدد خاطرات یک دستاورد قابل توجه است، اما تعدادی از کاربران در شبکه های اجتماعی می گویند که این فناوری در نگاه اول ترسناک است. بخشی از ترس این کاربران مربوط به معایبی است که قسمت The Entire History of You سریال Black Mirror به آن اشاره کرده است.

فناوری های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده پتانسیل بالایی برای افزایش بهره وری در کار دارند. آنچه استارتاپ Wist Labs نشان داده است، در واقع تبدیل ویدیوی معمولی به ویدیوی سه بعدی است، اما بعید نیست که در آینده امکان ثبت خاطرات از طریق یک تراشه در داخل مغز وجود داشته باشد.