تماشا کنید: این ربات با استفاده از چشمان خود با انسان تعامل می کند


Agility Robotics از نسل بعدی ربات دوپا خود رونمایی کرد. این محصول به روز رسانی های قابل توجهی از جمله سرسیلندر با دو چشم LED متحرک داشته است.

گزارش کردن شرکت Verge، Agility Robotics در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد که تغییراتی در ربات خود به نام Digit ایجاد کرده است تا “تعامل ربات و انسان” را بهبود بخشد.

Agility Robotics اولین بار در سال 2020 Headless Digit را معرفی کرد و این دستگاه را در طیف گسترده ای از صنایع مانند حضور از راه دور و بازرسی صنعتی به بازار عرضه کرد. این ربات برای کار در این مناطق طراحی شده است و فضایی مشابه انسان را اشغال می کند. پنج فوت قد دارد و روی دو پا راه می رود.

آخرین به‌روزرسانی‌های Digit فقط زیبا نیستند. یکی از سخنگویان شرکت می گوید که سر مجهز به حسگر آن، درک آنچه انسان ها انجام می دهند را برای ربات آسان تر می کند، زیرا چشمان آن “به انتقال اطلاعات مفید مانند تغییر جهت و سایر اقدامات در حین کار کمک می کند.” همچنین طراحی مجدد برخی از قطعات آن می تواند به دیجیت کمک کند تا عملکرد بهتری داشته باشد.

با این حال، توانایی های Digit نسبتا محدود باقی مانده است. این ربات می تواند راه برود، خم شود و کارهای ساده دیگری را انجام دهد، اما در حال حاضر وظیفه اصلی آن برداشتن و گذاشتن انواع مختلفی از اجسام با وزن حداکثر 35 پوند است.

در ادامه می توانید ویدئوی منتشر شده توسط دیجیت توسط شرکت سازنده را مشاهده و عملکرد آن را بررسی کنید. در این کلیپ نشان داده شده است که ربات مذکور چگونه به قفسه رفته و سطل را برمی دارد و سپس روی کمربند قرار می دهد.

هنوز مشخص نیست که سایر شرکت ها چقدر باید برای داشتن Digit بپردازند. اما Agility Robotics در حال راه اندازی یک برنامه جدید برای همکاری سایر شرکت ها است. برنامه مذکور این امکان را به آن ها می دهد تا در توسعه مهارت ها و توانایی های دیجیت مشارکت داشته باشند و در ابتدا این تنها راه خرید آخرین نسل محصول مذکور خواهد بود.