تماشا کنید: اولین تیزر مانیتور گیمینگ 27 اینچی OLED ایسوس


ROG Global با انتشار یک تیزر، اولین مانیتور گیمینگ 27 اینچی OLED خود را با وضوح 1440p و نرخ تازه سازی 240 هرتز به نمایش گذاشت. مانیتور PG27AQDM در نمایشگاه CES 2023 به طور کامل معرفی می شود و انتظار می رود در این رویداد شاهد انتشار مشخصات دقیق به همراه برچسب قیمت آن باشیم.

ایسوس در ساخت PG27AQDM از زبان طراحی ROG با تم قرمز و خاکستری و سه پایه مشابه مدل های قبلی استفاده کرده است. البته حاشیه های این محصول بسیار باریکتر است; تغییر مثبتی که تایوانی ها به لطف استفاده از پنل OLED ایجاد کرده اند.

به گفته Tomshardware، مانیتور گیمینگ 27 اینچی ایسوس PG27AQDM در واقع کوچکترین نمایشگر OLED ایسوس تا به امروز است. استفاده از پنل OLED به تنهایی یک ویژگی کلیدی برای اکثر گیمرها محسوب می شود. تایوانی ها قبلا مانیتورهای OLED دیگری را با ابعاد 40 اینچ و بزرگتر معرفی کرده اند و اکنون مدل 27 اینچی مطمئنا برای بسیاری از کاربران انتخاب ایده آلی خواهد بود. در مقایسه، بیشتر مانیتورهای گیمینگ امروزی دارای ابعادی بین 27 تا 32 اینچ هستند.

مانیتور گیمینگ ASUS pg27aqdm

مقاله مرتبط:

ایسوس مانیتور PG27AQDM را با پشتیبانی از نرخ تازه سازی 240 هرتز و رزولوشن 1440p (معادل 2560 در 1440 پیکسل) عرضه خواهد کرد که مطمئناً برای هر گیمری که به دنبال پنل های سریع است جذاب خواهد بود. فناوری OLED طبیعتا عملکرد بسیار خوبی از نظر میزان پاسخگویی به دستورات ارائه می دهد و علاوه بر آن رنگ ها در این گونه پنل ها با وضوح بیشتری به نمایش در می آیند و از طرفی میزان روشنایی آن ها کمی بیشتر از مدل های معمولی است.

نمونه دیگری از مانیتورهای گیمینگ 27 اینچی OLED، نمایشگر جدید UltraGear ال‌جی است که نرخ پاسخگویی آن تنها 0.03 میلی‌ثانیه است. در مقایسه، نرخ پاسخ اکثر مانیتورهای بازی که از فناوری OLED استفاده نمی کنند، در بهترین حالت بین 1 تا 0.5 میلی ثانیه متغیر است. ما هنوز دقیقا نمی دانیم که ایسوس از چه پنلی در مانیتور PG27AQDM استفاده کرده است. اما انتظار می‌رود میزان پاسخگویی آن مشابه دیگر پنل‌های OLED بازی سطح بالا در بازار باشد.