تماشا کردن؛ تست مقاومت اپل آیپد 10 در برابر خراشیدگی و خم شدن


اپل نسل دهم آی پد را به عنوان جدیدترین تبلت مقرون به صرفه خود معرفی کرد تا کاربرانی که نیازی به امکانات سخت افزاری قدرتمند ندارند با پرداخت هزینه کمتر از آیپد پرو از امکانات تبلت های این شرکت بهره مند شوند.

کانال یوتیوب JerryRigEverything این بار آیپد 10 اپل را بررسی کرده است تا مقاومت آن را در آزمایش معمول خود اندازه گیری کند. در تست اول مانند همیشه تبلت مذکور با ابزارهایی که سختی آنها از 1 تا 10 است تست می شود تا خراش پذیری آن مشخص شود.

پلاستیک با اجسامی که درجه سختی آنها 2 یا 3 است خراشیده می شود و سختی شیشه در این مقیاس بین 5 تا 6 و سختی یاقوت کبود 8 تا 9 است. صفحه نمایش iPad 10 اپل مانند اکثر تبلت ها و گوشی های هوشمند امروزی با ابزاری که سختی آن 6 است خراشیده می شود و با ابزار شماره 7 خطوط عمیق تری روی آن دیده می شود.

مقاله مرتبط:

دوربین سلفی آیپد 10 در حاشیه مشکی صفحه نمایش قرار گرفته و توسط لایه شیشه ای نمایشگر محافظت می شود. بدنه این دستگاه از آلومینیوم ساخته شده و همانطور که در فیلم مشاهده می کنید با تیغه ای تیز خراشیده شده است. یک دوربین تکی در پشت دستگاه تعبیه شده است که با روکش شیشه ای محافظت می شود و سختی آن مانند صفحه نمایش دستگاه بین 6 تا 7 می باشد. فلاش LED نیز در زیر دوربین تعبیه شده و دارای روکش پلاستیکی است. لوگوی براق اپل نیز با نوک تیز به راحتی خراشیده می شود.

در این میان مهمترین قسمت ویدیوی تست مقاومت آیپد 10 مربوط به تست خمش آن است. این تبلت با اعمال فشار زیاد از وسط و از قسمت کانکتور پایینی می شکند. صفحه نمایش دستگاه نیز در این مرحله شکسته است. بنابراین، دستگاه عملاً بی استفاده خواهد بود.

زک در ویدیوی زیر صفحه نمایش آیپد 10 را از آن جدا می کند تا نگاهی به قسمت های داخلی آن بیاندازد. مانند سایر مدل های آی پد، بیشتر فضای داخلی این دستگاه را باتری آن اشغال کرده است که در اکثر تبلت ها کاملا طبیعی است. علاوه بر این در قسمت کانکتور این محصول شاهد آهنرباهای قدرتمندی هستیم که برای اتصال و نگه داشتن کیبورد هوشمند اپل در نظر گرفته شده است. در ادامه می توانید فیلم تست مقاومت تبلت نسل دهم اپل را مشاهده کنید.

در دوربین تماشا کنید