تلویزیون های OLED 2023 ال جی با روشنایی بیشتر و ویژگی های نرم افزاری جدید معرفی شدند


سال گذشته، ال‌جی روشنایی تلویزیون‌های سری G2 و C2 خود را به حداکثر رساند و پیشرفت‌های چشمگیری در مدل‌های OLED خود ایجاد کرد. برخی از این تلویزیون ها به دلیل داشتن صفحه نمایش رنگ مشکی عمیق، کنتراست عالی و قابلیت های درجه یک بازی جزو بهترین مدل های موجود در بازار هستند. حال ممکن است این سوال مطرح شود که این شرکت کره ای چه پیشرفت هایی را در مدل 2023 تلویزیون های OLED خود اعمال کرده است؟

ال‌جی روشنایی مدل جدید تلویزیون‌های OLED خود را افزایش داده و روی پردازش تصویر و بهبود نرم‌افزار نیز تمرکز کرده است.

طبق بیانیه مطبوعاتی ال جی، تلویزیون G3 جایگزین G2 شده و از معماری جدیدی برای کنترل نور استفاده می کند. این محصول همچنین از الگوریتم های تقویت کننده نور برای افزایش روشنایی تا 70 درصد استفاده می کند. این عدد را می توان مشابه سری B2 سال گذشته در نظر گرفت، بنابراین G3 70 درصد جهش نسبت به G2 ندارد، اما روشن تر از آن خواهد بود. همانطور که گفته شد، احتمالاً این محصول نسبت به تلویزیون های LED و miniLED مانند Hisense U8H مزایایی خواهد داشت. سری G در حال حاضر از نظر زیبایی زیباترین تلویزیون های این شرکت به حساب می آیند و جی 3 به گونه ای طراحی شده است که هنگام نصب بر روی دیوار شکاف قابل توجهی نداشته باشد.

ال‌جی G3 زیبا به نظر می‌رسد و روشنایی فوق‌العاده‌ای ارائه می‌دهد، اما اگر به الگوی سال گذشته ادامه دهد، C3 OLED در نهایت محصولی خواهد بود که اکثر مردم به دلیل تعادل بین عملکرد و قیمت، وسوسه خرید آن را خواهند داشت. این مدل نیز مانند G3 از HDMI 2.1a پشتیبانی می کند و برخی فناوری های بهبود تصویر بر روی آن اعمال شده است که در نهایت منجر به پردازش بهتر تصویر می شود. ال جی می گوید این تغییرات به لطف تراشه هوش مصنوعی Gen6 α9 جدید است. در بخشی از بیانیه این شرکت آمده است:

جدیدترین پردازنده‌های سری آلفا از پیشرفته‌ترین فناوری‌های یادگیری عمیق و هوش مصنوعی ال‌جی برای تضمین کیفیت عالی تصویر و صدا استفاده می‌کنند. AI Picture Pro اکنون در افزایش مقیاس بهتر عمل می‌کند و رنگ‌های پویا را بهتر نشان می‌دهد و به آشکار شدن عمق و جزئیات در هر فریم کمک می‌کند. این فناوری همچنین با فناوری پردازش تصویر برای شناسایی و تصحیح عناصر مهم مانند چهره افراد برای ارائه کیفیت HDR بهتر ادغام شده است. پردازنده هوش مصنوعی α9 Gen6 علاوه بر تنظیم دقیق بازتولید تصویر، قدرت محاسباتی مورد نیاز AI Sound Pro ال‌جی را نیز فراهم می‌کند. قابلیتی که به بینندگان کمک می کند با تولید صدای فراگیر مجازی 9.1.2 از سیستم بلندگوی داخلی تلویزیون، خود را در صفحه غوطه ور کنند.ال جی