تلویزیون های 2023 سونی در مدل های OLED، LED و Mini LED رونمایی شدند


سونی به تولید تلویزیون های مینی ال ای دی ممتاز ادامه می دهد. تلویزیون جدید X93L به جای X95K که در سال 2022 عرضه شد معرفی شده است. سونی می گوید عملکرد این دو تلویزیون بسیار شبیه به هم است. X93L در مدل های 85 اینچی، 77 اینچی و 65 اینچی موجود است.

سونی یک تلویزیون LED مینی دیگر دارد که 20 درصد مناطق نوردهی محلی بیشتری دارد تا از اثراتی مانند Blooming جلوگیری کند. سونی می گوید تلویزیون X95L تنها در مدل 85 اینچی عرضه خواهد شد.

سونی همچنین یک سری ویژگی های نرم افزاری جدید را معرفی کرده است. یکی از ویژگی های جدید داشبورد Eco است که بر کاهش مصرف انرژی تمرکز دارد و به کاربران توصیه می کند به سراغ تنظیماتی نروند که مصرف انرژی را افزایش می دهد.

علاوه بر این، سونی مانند سامسونگ، ال جی و هایسنس، تلویزیون های جدید خود را به منوی مجزا برای تنظیمات بازی مجهز کرده است. منوی جدید سونی به شما امکان می‌دهد ویژگی‌های VRR (نرخ تجدید متغیر) و کاهش تاری حرکت (موشن تاری) را فعال کرده و تنظیمات کنتراست را تغییر دهید. همچنین اگر به دنبال کاهش ابعاد تصویر بازی هستید می توانید این کار را انجام دهید. متاسفانه منوی بازی سونی نرخ فریم را نشان نمی دهد.

سونی هنوز قیمت هیچ یک از سری تلویزیون های Bravia XR 2023 را اعلام نکرده است. رقبای این شرکت شروع به عرضه تلویزیون های جدید خود کرده اند و احتمالا در آینده نزدیک جزئیات تکمیلی تلویزیون های سونی اعلام خواهد شد.