تلویزیون های 2021 سامسونگ به خدمات پخش بازی مجهز خواهند شد


سامسونگ گفته است که قصد دارد Xbox Cloud Gaming، GeForce Now، و سایر سرویس‌های پخش بازی را به تعداد بیشتری از تلویزیون‌های قدیمی خود اضافه کنید. از هفته آینده، سرویس‌های Xbox Cloud Gaming، Amazon Luna، GeForce Now و Utomik در تلویزیون‌های منتخب ۲۰۲۱ سامسونگ در دسترس خواهند بود. روند انتشار درخواست ها تا پایان سال جاری ادامه دارد.

سامسونگ برای اولین بار هاب بازی را برای تلویزیون ها و مانیتورهای 2022 خود معرفی کرد. از طریق این مرکز بازی، دسترسی به خدماتی مانند Xbox Cloud Gaming، Stadia و GeForce Now امکان پذیر شد. سامسونگ می‌گوید مرکز بازی مورد بحث در تلویزیون‌های 2021 در دسترس نخواهد بود و اپلیکیشن‌های سرویس‌های استریم به طور جداگانه منتشر خواهند شد.

تلویزیون های 2021 سامسونگ از اکثر کنترلرهای بازی بلوتوث پشتیبانی می کنند. برای شروع پخش بازی، کاربر تنها باید یکی از تلویزیون های پشتیبانی شده را به اینترنت متصل کرده و از طریق فروشگاه اینترنتی سامسونگ به دانلود اپلیکیشن مورد نظر خود برود.

به گفته سامسونگ، لیست تلویزیون‌های 2021 پشتیبانی شده توسط سرویس‌های پخش شامل دستگاه‌های زیر است: QN800، QN850، QN900، WS1A، QN700، LS03A، AU7000، AU8000، AU9000، Q50، Q60 و Q95-Q70.

مقالات مرتبط:

طرح ویژه سرویس GeForce Now که امکان پخش بازی از طریق کارت گرافیک RTX 3080 را فراهم می کند، لذت تجربه بازی با وضوح 4K را در اختیار گیمرها قرار می دهد. در اوایل سال جاری، انویدیا پخش بازی های 4K را برای کاربران رایانه های ویندوزی و مک های اپل امکان پذیر کرد. این اولین باری است که کاربران طرح GeForce Now RTX 3080 می توانند بازی ها را با وضوح 4K بدون نیاز به استفاده از Nvidia Shield بر روی تلویزیون پخش کنند.

مایکروسافت می گوید که نسخه جدید برنامه Xbox در تلویزیون های 2021 و 2022 سامسونگ به پشتیبانی از لرزش کنترلر مجهز خواهد شد تا گیمرها بتوانند در هنگام پخش بازی ها بیشتر در محتوای خود غرق شوند.

گوگل روند خاموش کردن Stadia را آغاز کرده است، بنابراین این سرویس پخش بازی به عنوان یک اپلیکیشن مجزا برای تلویزیون های سامسونگ منتشر نخواهد شد. سامسونگ می گوید که Stadia به محض اتمام خاموش شدن از هاب بازی تلویزیون های این شرکت حذف خواهد شد.