تغییر رویکرد مایکروسافت در طراحی Surface Duo 3. امکان استفاده از صفحه تاشو یک تکه


حضور جنجالی مایکروسافت در بازار گوشی های هوشمند با سری Surface Duo ادامه دارد. محصولی که از دو صفحه نمایش مجزا بهره می برد و سیستم عامل اندروید را اجرا می کند. البته تمرکز این شرکت در دستگاه مذکور بر روی نرم افزارها و خدمات بومی آن است. این محصول تجربه متفاوتی از کار با گوشی های هوشمند اندرویدی را ارائه می دهد و در واقع یک گوشی خاص است. مدل اول Duo با مشکلاتی همراه بود اما نسل دوم با رفع نقاط ضعف قبلی و استفاده از زبان طراحی مشابه نسل اول عرضه شد. حالا به نظر می رسد که غول فناوری ردموند تصمیم گرفته است تا با سرفیس دوو 3 سبک طراحی این محصول را به کلی تغییر دهد.

برخی از گزارش های اخیر نشان می دهد که Surface Duo 3 تا سال 2023 رونمایی نخواهد شد.

طراحی احتمالی Surface Duo 3 مایکروسافت

اگرچه Surface Duo 3 هنوز معرفی نشده است، اما جزئیات مختلفی در مورد این دستگاه در دسترس قرار گرفته است. بر اساس گزارش ها، این محصول در مرحله توسعه قرار دارد و پتنت های اخیر مایکروسافت نشان می دهد که احتمالاً شاهد تغییرات چشمگیری در طراحی آن خواهیم بود. به نظر می رسد این شرکت در درخواست ثبت اختراع جدید خود از رویکرد فعلی استفاده از دو نمایشگر مجزا به استفاده از نمایشگر تاشو مشابه Galaxy Zfold سامسونگ روی آورده است.

Surface Duo 3 مایکروسافت یک تاشو کامل خواهد بود

پتنت جدید مایکروسافت جزئیات دستگاهی با صفحه نمایش تاشو را نشان می دهد و به نظر می رسد تمرکز این شرکت بر روی صفحه نمایش تاشو آن باشد. شاید طراحی این شرکت در نسل بعدی Surface Duo اعمال شود. سازنده ویندوز احتمالاً زمان کافی برای تبدیل این پتنت به یک محصول واقعی داشته است، زیرا تاریخ ثبت این پتنت به سال 2021 باز می گردد، در حالی که در اوایل سال 2022 منتشر شد.

مقاله مرتبط:

در حال حاضر سری Surface Duo مایکروسافت بر روی طراحی با دو صفحه نمایش مجزا تمرکز دارد و این بدان معناست که دستگاه مذکور در واقع از دو صفحه نمایش استفاده می کند که توسط یک لولای باریک از یکدیگر جدا شده اند. اگرچه این دو پنل به طور کامل به هم متصل نیستند، اما با یکدیگر تعامل دارند و عناصر رابط کاربری را می توان بین آنها جابجا کرد. با این حال، غول نرم افزاری از ردموند قصد دارد گامی فراتر بگذارد و محصولی با طراحی کاملا جدید روانه بازار کند. به نظر می رسد این شرکت دیگر نمی خواهد به استفاده از سبک طراحی فعلی سرفیس دوو ادامه دهد و در واقع نسل بعدی این محصول می تواند یک گوشی تاشو تمام عیار باشد.

پتنت جدید مایکروسافت نشان می دهد که مدل بعدی Surface Duo احتمالاً می تواند با استفاده از یک صفحه نمایش یک تکه تاشو بین حالت تلفن و تبلت جابجا شود. پنل تاشو این دستگاه در قسمت داخلی آن تعبیه خواهد شد.

با این حال، نمی توان با اطمینان کامل در مورد اطلاعات ارائه شده در این گزارش صحبت کرد زیرا ثبت اختراع همیشه به تولید یک محصول واقعی ختم نمی شود. در هر صورت ممکن است این گواهی ثبت اختراع نشان دهنده مسیر روشن مایکروسافت برای آینده گوشی های تاشو سری Duo باشد و شاید تغییرات ذکر شده در نسل بعدی این محصول یعنی Surface Duo 3 یا حتی Duo 4 اعمال شود. نکته مهم این است که سازنده ویندوز قصد ندارد بازار محصولات تاشو را رها کند.