تغییر تاریخ و زمان در تلفن هوشمند اندرویدی و آیفون


چه از یک تلفن دکمه‌ای ساده استفاده کنید یا از آخرین پرچم‌دار، همه آن‌ها دارای ساعت هستند زیرا یکی از ابتدایی‌ترین و ساده‌ترین ویژگی‌های ارائه شده توسط این دسته از محصولات است.

اگرچه تلفن ها می توانند به طور خودکار تاریخ و زمان را بر اساس موقعیت مکانی شما شناسایی و تنظیم کنند، اما ممکن است به دلایلی سیستم اطلاعات صحیح را نمایش ندهد. به عنوان مثال تا سال گذشته ساعت رسمی کشور در ابتدای هر سال جدید تغییر می کرد. برخی از دستگاه ها به صورت خودکار تنظیم می شوند، اما گاهی اوقات لازم است این تنظیمات را به صورت دستی اعمال کنیم.

در این مقاله به شما آموزش می دهیم که چگونه ساعت گوشی هوشمند اندرویدی و آیفون خود را به روش های مختلف تنظیم کنید تا همیشه دقیق ترین زمان به شما نمایش داده شود.

تغییر ساعت در گوشی هوشمند اندرویدی

تنظیم خودکار زمان و تاریخ یکی از ویژگی های اصلی گوشی های اندرویدی است. حتی زمانی که یک دستگاه کاملاً جدید خریداری می کنید، این بخش به طور خودکار زمان صحیح را نشان می دهد.

با این حال، گاهی اوقات ممکن است نمایش زمان اشتباه را ببینیم یا بخواهیم ساعت تلفن هوشمند اندرویدی خود را به صورت دستی تغییر دهیم. درست است که گوشی های اندرویدی بسیاری ساخته شده توسط شرکت های مختلف وجود دارد، اما مراحل اولیه تنظیم ساعت در همه آنها یکسان است و می توانید به راحتی این کار را انجام دهید.

در ادامه نحوه تنظیم ساعت در گوشی هوشمند اندرویدی را به شما آموزش می دهیم.

تغییر ساعت گوشی اندروید از قسمت ساعت

  • برنامه ساعت را روی گوشی خود اجرا کنید و به تب ساعت بروید.
  • دکمه منو را پیدا کنید و روی آن ضربه بزنید، که معمولاً با نماد سه نقطه در گوشه سمت راست بالای صفحه نمایش داده می شود.