تغییر اندازه آیکون در ویندوز 10


مرحله اول: روی فضای خالی دسکتاپ ویندوز راست کلیک کنید.

مرحله دوم: در منوی باز شده نشانگر ماوس را روی گزینه اول یعنی View نگه دارید تا زیر منوی آن باز شود و با توجه به نیاز خود بین سایزهای بزرگ، متوسط ​​و کوچک گزینه Large، Medium و Small را انتخاب کنید. بلافاصله پس از انتخاب سایز مورد نظر، تغییر اندازه آیکون در ویندوز 10 اعمال می شود و نیازی به راه اندازی مجدد سیستم نخواهید داشت.

روش دیگری برای تغییر اندازه آیکون در ویندوز 10 وجود دارد که در واقع روشی رایج در اکثر برنامه های ویندوز از جمله مرورگرها و مایکروسافت آفیس است. این روش میانبر برای تغییر اندازه آیکون و حتی اندازه فونت و متون در نظر گرفته شده است.

کلید Ctrl را روی صفحه کلید نگه دارید و غلتک یا اسکرول ماوس را به سمت بالا یا پایین حرکت دهید. با حرکت اسکرول به سمت بالا، اندازه آیکون ها افزایش می یابد و با چرخش اسکرول به سمت پایین، اندازه آیکون ها کاهش می یابد.

مزیت این روش در تغییر اندازه آیکون در ویندوز 10 بر خلاف روش اول که فقط سه گزینه داشت این است که می توانید ابعاد شخصی سازی شده تری دریافت کنید. البته محدودیت اندازه آیکون ها مشخص است.

تغییر اندازه آیکون در ویندوز با تنظیمات نمایش

در این روش تغییر اندازه آیکون ها، اندازه متن، برنامه ها و سایر قسمت های صفحه (حتی آیکون های File Explorer) در واقع تغییر اندازه می شوند. در تنظیمات نمایش، به طور کلی می توانید ابعاد و اندازه هر آیتم نشان داده شده بر روی صفحه نمایش را تغییر دهید.

مرحله اول: روی فضای خالی صفحه دسکتاپ کلیک راست کرده و از منو روی Dsiplay Settings کلیک کنید تا پنجره جدیدی باز شود.