تغییرات پیش‌بینی‌شده در iPadOS 17: از Stage Manager جدید تا سفارشی‌سازی قفل صفحه


iPadOS 17 تغییرات مهمی را برای دارندگان iPad به همراه خواهد داشت. طبق شایعات، این به روز رسانی ویژگی Stage Manager را بهبود می بخشد و همچنین از ویجت های صفحه قفل، شخصی سازی صفحه قفل و سایر ویژگی ها پشتیبانی می کند.

افشاگری به نام Analyst941 که پیش از این به درستی جزئیات جزیره دینامیک آیفون 14 پرو را قبل از معرفی رسمی این محصول پیش بینی کرده بود، اکنون اطلاعات جدیدی از نسخه بعدی سیستم عامل iPadOS ارائه کرده است.

مطابق با 9to5Mac یکی از بزرگترین تغییرات در iPadOS 17 تمرکز بر Stage Manager خواهد بود. این ویژگی برای اولین بار به عنوان یک رابط کاربری برای انجام چند کار در iPadOS 16 معرفی شد و کاربران بازخوردهای متفاوتی در مورد آن داشتند. بر اساس برخی گزارش ها، اپل قصد دارد در نسخه بعدی سیستم عامل آیپد، Stage Manager را بهبود بخشد، اما عملکرد کلی این ویژگی ثابت خواهد ماند.

در زیر لیستی از تغییرات مورد انتظار iPadOS 17 آمده است:

  • پشتیبانی از وب کم های مانیتور خارجی
  • تنظیمات منبع خروجی صدا
  • امکان پخش همزمان چندین منبع صوتی و تصویری با فعال کردن Stage Manager
  • امکان تغییر اندازه داک (فقط در نمایشگرهای خارجی)
  • قابلیت خاموش کردن نمایشگر آیپد و روشن نگه داشتن نمایشگر خارجی

علاوه بر این، گفته می شود که اپل در حال توسعه نسخه ویژه iPadOS 17 برای آیپد جدید با صفحه نمایش بزرگ 14 اینچی است. راس یانگ قبلاً اعلام کرده بود که اپل قصد دارد یک آیپد جدید با صفحه نمایش بزرگ 14.1 اینچی بسازد. محصولی که احتمالا امسال یا اوایل سال 2024 معرفی خواهد شد.در برخی شایعات حتی به مدل آیپد 16 اینچی نیز اشاره شده است اما جزئیات دیگری از این دستگاه نمی دانیم.

طبق گزارش‌های اخیر، نسخه ویژه iPadOS 17 از دو نمایشگر خارجی با وضوح 6K و نرخ تجدید 60 هرتز پشتیبانی می‌کند. اپل همچنین قصد دارد تمام ویژگی های شخصی سازی صفحه قفل آیفون را به عنوان بخشی از به روز رسانی iPadOS 17 به iPad بیاورد.