تعداد کاربران روزانه موتور جستجوی بینگ برای اولین بار از مرز 100 میلیون عبور کرد


مایکروسافت اعلام کرد که موتور جستجوی بینگ آن برای اولین بار در تاریخ خود، تنها چند هفته پس از راه اندازی چت ربات هوش مصنوعی خود، از 100 میلیون کاربر فعال روزانه عبور کرده است. این شرکت ادعا می کند که یک سوم کاربران بینگ افرادی هستند که به نسخه پیش نمایش هوش مصنوعی آن دسترسی دارند. علاوه بر این، کاربران از زمان عرضه بینگ جدید، 45 میلیون چت با آن انجام داده اند.

مایکروسافت می گوید که موتور جستجوی بینگ برای اولین بار از مرز 100 میلیون کاربر فعال روزانه عبور کرده است که یک نقطه عطف بسیار مهم برای این شرکت است. این در حالی است که پیشرفت بینگ در سال های اخیر تقریبا ثابت و بدون تغییر بوده است. البته سازنده ویندوز به خوبی می داند که هنوز با تعداد کاربران روزانه گوگل فاصله زیادی وجود دارد، اما از رشد بینگ در چند هفته اخیر بسیار راضی است.

یوسف مهدییکی از مدیران ارشد مایکروسافت در یک پست وبلاگی گفت:

علاوه بر این، مایکروسافت اعلام کرد که تعداد کاربران فعال روزانه نسخه موبایل بینگ به لطف چت بات هوش مصنوعی جدید این شرکت 6 برابر شده است.

با توجه به Windows Central، مایکروسافت مطمئن است که چت ربات هوش مصنوعی بینگ در ماه های آینده همچنان به رشد خود ادامه خواهد داد و ویژگی های خود را بهبود می بخشد.

غول فناوری مستقر در ردموند در حال برنامه ریزی برای گسترش دسترسی کاربران به ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی خود است. طی رویدادی در تاریخ 16 مارس، این شرکت جزئیات بیشتری از برنامه های آینده خود در زمینه هوش مصنوعی و قابلیت های این فناوری در مجموعه آفیس ارائه خواهد کرد.