تعداد مشترکین پریمیوم تلگرام به یک میلیون نفر رسید


به گزارش تک کرانچ، در فاصله نسبتاً کوتاهی از شروع سرویس اشتراک تلگرام پریمیوم، تعداد مشترکین پولی این پیام رسان محبوب از مرز یک میلیون نفر گذشت. سرویس اشتراک پریمیوم اولین تلاش جدی تلگرام برای کسب درآمد مستقیم از کاربرانش است.

پاول دوروفمدیرعامل تلگرام از عبور یک میلیون کاربر اشتراک در کانال شخصی خود خبر داد. دوروف معتقد است که این دستاورد یکی از نمونه های موفق راه اندازی یک سرویس اشتراکی در تاریخ شبکه های اجتماعی است.

به گفته پاول دوروف، سرویس اشتراک تنها بخش کوچکی از درآمد کلی تلگرام است. او می گوید امیدوار است در آینده درآمد خدمات پریمیوم در حد درآمد تبلیغات باشد.

تلگرام که بیش از 700 میلیون کاربر فعال ماهانه دارد، در پایان خرداد ماه امسال سرویس اشتراک را راه اندازی کرد. این سرویس اشتراک به کاربران تلگرام این امکان را می دهد که فایل هایی با حجم حداکثر 4 گیگابایت ارسال کنند و به سرعت دانلود بالاتری دسترسی داشته باشند. تلگرام پریمیوم در ایالات متحده 5 دلار در ماه و در بازارهای نوظهور مانند هند 2.2 دلار در ماه هزینه دارد.

مقالات مرتبط:

تمرکز تلگرام بر افزایش درآمد در حالی جدی می شود که رقیب اصلی این پیام رسان یعنی واتس اپ نیز به دنبال راه هایی برای افزایش درآمد است. WhatsApp کاملا رایگان است و هیچ برنامه اشتراکی ندارد. اما متا، صاحب واتس اپ، کسب و کارهای بیشتری را تشویق می کند تا با این پیام رسان تجارت کنند.

تلگرام پیش از این گفته بود که به دلیل هزینه های سرسام آور ذخیره سازی اطلاعات، مجبور به پیاده سازی سرویس اشتراک و افزایش درآمد خود شده است. پاول دوروف می گوید تلگرام در سال آینده راه های جدیدی را برای افزایش درآمد امتحان خواهد کرد. ناگفته نماند که تلگرام بر روی ابزارهای غیرمتمرکز جدید مانند کیف پول و صرافی ها نیز کار می کند.