تعداد دستگاه های فعال اپل به بالاترین سطح در تاریخ رسید


اپل گزارش مالی جدید خود را صبح امروز به وقت تهران اعلام کرد و اندکی پس از انتشار گزارش مالی، کنفرانس توجیهی با حضور تیم کوکما مدیرعامل بودیم. در این رویداد، کوک بدون ارائه آمار دقیق اعلام کرد که تعداد دستگاه های فعال اپل در سراسر جهان به بالاترین سطح تاریخ رسیده است.

اپل آخرین بار در فوریه 1401 اعلام کرد که تعداد دستگاه های فعال بیش از دو میلیارد است. تعداد دستگاه های فعال اپل در ابتدای سال 2020 به 1.5 میلیارد رسید. تنها چهار سال قبل از آن، تعداد دستگاه های فعال اپل از مرز یک میلیارد گذشت.

اپل پس از رسیدن به 1.8 میلیارد دستگاه فعال در سال 2022، به لطف فروش رکوردشکن در سال 2021، به سرعت به دو میلیارد دستگاه فعال رسیده است.

تیم کوک در کنفرانس امروز اعتراف کرد که عملکرد اپل در سه ماهه اخیر بهتر از آن چیزی بوده که او و دیگر مدیران شرکت انتظار داشتند. با وجود کاهش سه درصدی درآمد اپل، این شرکت توانست از انتظارات تحلیلگران فراتر رفته و 94.84 میلیارد دلار درآمد کسب کند. سود خالص اپل در سه ماهه اول سال 2023 به 24.16 میلیارد دلار رسید.

گزارش کردن تیرازیس فایل، درآمد کسب و کار خدمات اپل در سه ماهه اول سال 2023 با 5.5 درصد افزایش به 20.91 میلیارد دلار رسید تا رکورد جدیدی ثبت کند. این واحد شامل خدماتی مانند Apple Music، App Store، Apple Arcade و قرارداد امضا شده با گوگل در موتور جستجوی پیش فرض است.

کسب و کار خدمات اپل از زمان آغاز به کار رشد انفجاری را تجربه کرده و به یکی از مهم ترین منابع درآمد این شرکت تبدیل شده است.