تصویر ثبت شده از یک پرنده در حال دزدیدن بچه کروکودیل از مادرش


تد رابرتز این یک صحنه مرگ و زندگی در پارک تالاب اورلاندو در فلوریدا را به تصویر کشید. او که به عنوان راهنمای تور داوطلب شد، در حالی که بین تورها منتظر بود، متوجه صداها شد و حواصیل آبی بزرگی را دید که با بچه تمساح در دهانش فرار می کرد. مادر تمساح پس از تعقیب و گریز بی ثمر خود، با ناامیدی به شاخ و برگ ها حمله کرد و همدردی غیرمعمول تماشاگران را برانگیخت.

وقتی یک حواصیل آبی بزرگ را دیدم که طعمه خود را حمل می کرد، از جا پریدم و شروع به عکس گرفتن کردم. تمساح مادر با عصبانیت و سرعت در تعقیب دزد بالدار بود. یک حواصیل آبی بزرگ درست از کنار من رد شد و با بچه تمساح که غذایش بود رفت.

عکاس از دوربین Sony a7R IIIa با لنز 200-600 میلی‌متری سونی برای گرفتن این عکس خاص استفاده کرده است.

پرنده ای که بچه کروکودیل را از مادرش می دزدد

عکس جالبی است اما آیا شما هم برای این مادر احساس بدی دارید؟ با این حال، کسانی که معتقدند هر عکاسی تنها یک بار در زندگی خود چنین فرصتی را به دست می آورد، رابرتز را به دلیل مهارتش در عکاسی دقیق و سریع تحسین کردند.

کمیسیون ماهی و حیات وحش فلوریدا می‌گوید بچه تمساح‌ها را می‌توان توسط شکارچی‌های مختلف، از جمله پرندگان شناور، راکون‌ها، سمورها و ماهی‌ها خورد.

از آنجایی که معمولا کروکودیل ها را در نقش مهاجم دیده ایم، دیدن آنها در موقعیت مدافع برایمان عجیب است. اما این هیولاهای ترسناک ماقبل تاریخ همیشه بد نیستند. مانند تصویر ثبت شده از تمساح پدری که بچه هایش را در رودخانه هند سوار می کند.

پرنده ای که بچه کروکودیل را از مادرش می دزدد