تصویر تولید شده توسط هوش مصنوعی برنده مسابقه عکاسی شد


Absolutely Ai سپس به طور عمومی به digiDirect اعلام کرد که عکس آنها توسط هوش مصنوعی تولید شده است. همین موضوع در استرالیا خبرساز شد و DigiDirect جایزه مذکور را پس گرفت. اکنون این تصویر در کانون توجه قرار گرفته است و بسیاری از عکاسان در سراسر جهان آن را از نظر کیفیت و زیبایی شناسی بررسی کرده اند. عکسی که به نظر می رسد توسط یک دوربین پهپاد گرفته شده است.

سیسونز او ادامه داد:

این موضوع بسیار مهم است؛ زیرا اکثر افراد هنگام مشاهده عکس ها به جزئیات زمان یا غیرعادی توجه زیادی نمی کنند. ما به سرعت در میان عکس‌ها اسکرول می‌کنیم و اگر تصویری نظرمان را جلب کرد، برای لایک کردن یا نظر دادن روی آن مکث می‌کنیم.

البته موضوع دیگری در اینجا به خصوص برای عکاسان مطرح می شود و آن تشخیص جعلی بودن تصاویر است. با این حال، کارشناسان متعددی مسابقه digiDirect را برای جایزه دادن به عکاسان بر اساس خلاقیت آنها مشاهده کرده اند.

سیسونز می گوید:

آیا عکاسان باید نگران تصاویر تولید شده توسط هوش مصنوعی باشند؟

تصاویر تولید شده توسط هوش مصنوعی در حال حاضر کامل نیستند. به عنوان مثال، هوش مصنوعی اخیرا تصاویری از دست انسان با 6 انگشت تولید کرده است. با این حال، فناوری مذکور ابزاری موثر اما ترسناک است.

سیسونز توضیح می دهد:

یکی از دلایل مهم توسعه ابزارهای ایجاد عکس هوش مصنوعی برای کسب و کارهایی است که اشتهای سیری ناپذیری برای محتوای جدید، بازاریابی بهتر و حضور قوی تر در شبکه های اجتماعی دارند. سیسونز وی همچنین بیان کرد:

انسان در برابر ماشین: فصل بعدی در دنیای هوش مصنوعی مولد

پیشرفت های مختلف در زمینه عکاسی، از فتوشاپ گرفته تا دوربین گوشی های هوشمند، با واکنش های متفاوتی مواجه شده است و این موضوع در مورد هوش مصنوعی نیز صدق می کند.

حال باید دید با ادامه روند فعلی در حوزه هوش مصنوعی وضعیت به کجا ختم می شود و این فناوری چه تاثیری بر عکاسی خواهد داشت.

پس از اینکه Absolutely Ai ماهیت واقعی تصویر خود را فاش کرد، digiDirect یک اطلاعیه عمومی منتشر کرد و اعلام کرد که به اشتباه جایزه را به یک تصویر تولید شده توسط هوش مصنوعی اعطا کرده است و اکنون برنده جدیدی را انتخاب خواهد کرد.

دیجی دایرکت در نظر دارد برای مسابقات بعدی خود از شرکت کنندگان بخواهد که تصویر خام و آثار ویرایش شده خود را به همراه متادیتا دوربین ثبت کنند تا دیگر شاهد چنین مشکلاتی نباشیم.