تصمیم باورنکردنی ایلان ماسک: تیک طلایی توییتر، 1000 دلار در ماه!


توییتر قصد دارد با دریافت پول از مشاغل، وابستگی خود به تبلیغات را کاهش دهد. بر اساس اسناد فاش شده، توییتر قصد دارد در ازای دریافت تیک طلا، از کسب و کارها 1000 دلار در ماه دریافت کند. برندهایی که این مبلغ را به صورت ماهانه به توییتر پرداخت نکنند، تیک طلایی را از دست خواهند داد. مشخص نیست چه زمانی تیک طلایی حذف خواهد شد.

به گزارش مجله اطلاعات، توییتر قصد دارد بابت افزودن نشان های ویژه به حساب های کسب و کارها، ماهانه 50 دلار دریافت کند. اسکرین شات تبادل ایمیل بین یک مدیر محصول توییتر و یک نماینده تجاری ناشناس این را تایید می کند.

قبل از طراحی مجدد سرویس Blue for Business و تغییر نام آن به Verification for Organizations، توییتر میزبان تیک طلایی بود. این سرویس به کسب و کارها این امکان را می دهد که نشان های ویژه ای را که نسخه کوچکی از عکس پروفایل آنها است به حساب های مدیران و کارمندان خود در این شبکه اجتماعی اضافه کنند.

توییتر هنوز قیمت سرویس Verification for Organizations را اعلام نکرده است. ماه گذشته دسترسی به این سرویس به صورت محدود امکان پذیر شد.

اشتراک 1000 دلاری توییتر تنها یکی از تغییراتی است که ایلان ماسک از زمان خرید این شبکه اجتماعی در پلتفرم مبتنی بر متن ایجاد کرده است. علاوه بر تعدیل گسترده نیروها، ماسک دریافت تیک آبی را مشروط به پرداخت ماهانه 8 دلار کرد و به زودی قصد دارد دسترسی به API توییتر را پولی کند.