تصاویر نفس گیر از دریاچه های جادویی پلیتویس در کرواسی


دریاچه های Plitvik یکی از شگفتی های طبیعت هستند. جایی که برخورد آب و صخره آبشارها و دریاچه های خیره کننده ای ایجاد کرده است. کرواسی کشور کوچکی است، اما دارای تنوع باورنکردنی از زیستگاه ها و گونه ها (دشت های سیلابی بزرگ دانوب و رودخانه های دیگر تا تنوع شگفت انگیز مناظر آهکی و دریای آدریاتیک) است.

گوران شافرک زیست شناسی خواند. در دانشگاهی مشغول مطالعه روی حیوانات (خزندگان و دوزیستان) در پروژه های تحقیقاتی و حفاظتی در سراسر جهان، عمدتاً در مناطق گرمسیری آفریقا، آسیا و آمریکای لاتین بود. او چندین کتاب تاریخ طبیعی درباره کرواسی نوشته است. گوران شافارک سال‌هاست که علاوه بر تعریف ارزش‌های فرهنگی و گردشگری پایدار کرواسی، به ترویج ارزش‌های طبیعی کرواسی نیز می‌پردازد.

این مرد کوشا همیشه دوربین خود را با خود می برد تا تاریخ طبیعی را ثبت کند. از آنجایی که این تصاویر تقاضای زیادی دارند، به مرور زمان، شافرک فعالیت خود را به عنوان عکاس تاریخ طبیعی گسترش داده است. او به تازگی کار بر روی مستندهای طبیعت را آغاز کرده و فیلم رودخانه های کرواسی را ساخته است که از چندین شبکه تلویزیونی اروپایی نیز پخش شد. شافارک همچنین برای BBC و Nat Geo Wild کار کرده است.

در ادامه تصاویر شافارک از نماهای مختلف دریاچه های پلیتویک را مشاهده می کنید؛ تصاویری از مکان هایی که حتی مردم کرواسی فرصت بازدید از آنها را نداشته اند.