تصاویر ثبت شده با دوربین تله فوتو Huawei P60 Pro نشان از کیفیت این گوشی دارد.


انتظار می رود هواوی به زودی از پرچمداران جدید سری P60 رونمایی کند. گوشی های سری P این برند همیشه از نظر تصویربرداری ویژگی های جالبی را ارائه می دهند و حالا این افشاگر معروف Digital Chat Station تصاویری را در حساب کاربری Weibo خود به اشتراک گذاشته است که گفته می شود توسط دوربین پریسکوپ Huawei P60 Pro ثبت شده است.

دوربین پریسکوپی هواوی P60 Pro به نوعی در بدنه داخلی گوشی تعبیه شده است تا از یک منشور برای انتقال نور از لنز به سنسور استفاده کند. این راه حل به ارائه زوم اپتیکال بهتر در دوربین گوشی های هوشمند کمک می کند، زیرا به طور معمول اندازه کوچک بدنه این محصولات محدودیتی در ارائه قابلیت زوم اپتیکال ایجاد می کند.

طبق گفته PhoneArena، دوربین گوشی های هوشمند معمولی از ماتریس رنگی RGB (قرمز، سبز و آبی) استفاده می کند و از چهار پیکسل شامل یک پیکسل قرمز، دو پیکسل سبز و یک پیکسل آبی تشکیل شده است. ماتریس رنگی RYYB دو پیکسل سبز را با پیکسل های زرد جایگزین می کند. این راه حل برای اولین بار در گوشی هواوی پی 30 پرو استفاده شد که نور دریافتی سنسور دوربین آن را بین 30 تا 40 درصد افزایش می دهد و عکس های تله فوتو روشن تری ثبت می کند. هواوی با عرضه P50 Pro استفاده از ماتریس RYYB را متوقف کرد، اما اگر گزارش Digital Chat Station صحت داشته باشد، این ویژگی امسال در پرچمدار جدید این برند چینی معرفی خواهد شد.

طبق گزارش‌های اخیر، هوآوی در حال کار بر روی الگوریتم‌های سفارشی جدید با هدف بهبود کیفیت تصاویر زوم شده در P60 Pro و دوربین پریسکوپ 64 مگاپیکسلی آن است. این دوربین احتمالا از سنسور OmniVision OMB استفاده خواهد کرد. علاوه بر این، انتظار می رود دوربین اصلی این گوشی از ویژگی دیافراگم متغیر استفاده کند زیرا سال گذشته P50 Pro با این ویژگی عرضه شد. قابلیت ذکر شده به کاربران امکان تنظیم میزان تاری و عمق میدان در عکس ها را می دهد.

هی خنگرئیس دستگاه های هوشمند هواوی عکس های گرفته شده با دوربین تله فوتو یکی از گوشی های معرفی نشده این برند را به اشتراک گذاشته است. این تصاویر به احتمال زیاد با دوربین پریسکوپ هواوی P60 Pro ثبت شده است.