تصادف تسلا مدل Y در چین باعث کشته شدن یک موتورسوار و یک دختر دبیرستانی شد


تسلا، خودروساز بزرگ آمریکایی، در بیانیه‌ای اعلام کرد که به پلیس چین کمک می‌کند تا تصادف یک خودروی مدل Y را بررسی کند. رسانه های محلی چین می گویند که بر اثر از دست دادن کنترل خودروی تسلا مدل Y، دو نفر کشته و سه نفر دیگر زخمی شدند.

به گزارش رویترز، یک تصادف خودروی مدل Y در تاریخ 5 نوامبر (14 آبان) در گوانگدونگ (استان در جنوب شرقی چین) رخ داد و در نتیجه یک موتورسوار و یک دختر دبیرستانی کشته شدند. خبرگزاری چینی جیمونیوز ویدئویی را در شبکه های اجتماعی منتشر کرده است که در آن یک خودروی مدل Y با سرعت زیاد با چند خودرو و یک موتورسوار برخورد می کند.

تسلا در بیانیه‌ای از مردم خواست که هیچ شایعه‌ای را باور نکنند: “پلیس در حال حاضر به دنبال یک آژانس مستقل برای ارزیابی این حادثه برای کشف حقیقت پشت تصادف مدل Y است.”

چین دومین بازار بزرگ تسلا در جهان است. خبر تصادف خودروی مدل Y در ساعات اخیر به یکی از موضوعات مطرح شده در شبکه اجتماعی ویبو تبدیل شده است.

به گفته پلیس راهنمایی و رانندگی چین، هنوز علت تصادف خودروی تسلا در شهر چائوژو مشخص نشده است. یکی از اعضای خانواده راننده 55 ساله تسلا که نخواست هویتش فاش شود، گفت که او سعی کرد جلوی فروشگاه خانواده اش توقف کند اما با پدال ترمز مشکل داشت.

مقاله مرتبط:

تسلا می‌گوید این ویدیوها نشان می‌دهد که چراغ‌های ترمز مدل Y در هنگام سرعت زیاد روشن نمی‌شوند و طبق داده‌ها، هیچ تلاشی برای پا گذاشتن روی پدال ترمز در طول سفر خودرو صورت نگرفته است.

تسلا قبلاً با ادعای خرابی ترمز در چین مواجه شده بود. این شرکت در بیانیه خود می گوید که یک راننده چینی خودروهای تسلا پیش از این در گفتگو با رسانه ها مشکلات ترمز را گزارش کرده بود، اما بعداً در تحقیقات دادگاه مشخص شد که ادعاهای این فرد صحت نداشته و او به دنبال آسیب رساندن به شهرت تسلا بوده است. . در نتیجه این حادثه، دادگاه اعلام کرد که فرد چینی باید علناً عذرخواهی کند و غرامت تسلا را جبران کند. تسلا اعلام کرد که سرعت غیرمجاز علت تصادف در آن حادثه بوده است.