تشخیص فونت متن از روی عکس


اگر به دنبال برنامه ای برای تشخیص فونت های لاتین هستید Find my Font گزینه مناسبی است و نرم افزاری ایده آل برای طراحان گرافیک، طراحان وب و همه افراد خلاقی است که نمی خواهند وقت خود را برای جستجوی فونت تلف کنند. می توانید از طریق دوربین برنامه از یک فونت خاص عکس بگیرید یا تصویری را از گالری گوشی خود آپلود کنید و به برنامه اجازه دهید فونت را فقط در چند ثانیه پیدا کند.

Find my Font حاوی بیش از 150000 فونت مختلف است. البته در کنار امکانات خوبی که ارائه می دهد، امکان دانلود فونت وجود ندارد و فقط می توانید از آن برای شناسایی فونت استفاده کنید. از دیگر ویژگی های برنامه می توان به قابلیت چرخش تصاویر و شناسایی حروف قطع شده اشاره کرد.

لازم به ذکر است نسخه دسکتاپ این برنامه که برای سیستم عامل های ویندوز و مک موجود است قادر به تشخیص فونت های غیر لاتین نیز می باشد. این نرم افزار در مدت زمان کوتاهی فونت ها را شناسایی می کند و علاوه بر یافتن فونت روی تصویر، فونت های مشابه را نیز نمایش می دهد.

آیا می توان فونت های فارسی را از روی عکس تشخیص داد؟

همانطور که گفته شد در حال حاضر سایت یا برنامه ای برای تشخیص فونت فارسی از روی عکس وجود ندارد. اکثر سایت هایی که معرفی کرده ایم در زمینه فروش و ارائه فونت های مختلف فعال هستند و علاوه بر این ابزار آنلاین تشخیص فونت متن از روی عکس را نیز در اختیار کاربران قرار داده اند. در حالی که سایت های ایرانی چنین ابزاری ندارند و تنها مرجعی برای دسترسی به فونت های ایرانی هستند.