تسهیل در دریافت این مطالب برای مشاغل خانگی دارای مجوز از وزارت کار


با تصمیم ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی، اعطای این محصول به افراد فعال در حوزه مشاغل خانگی تسهیل شد. دبیر سازمان مشاغل خانگی و ستاد پشتیبانی وزارت کار اعلام کرد آن دسته از مشاغل اینترنتی خانگی که از وزارت کار مجوز کسب کرده اند برای دریافت اعتماد الکترونیکی نیازی به اخذ مجوز از اتحادیه مشاغل مجازی ندارند. سمبل.

بر اساس این تصمیم که با هدف تسهیل در فرآیند اعطای این ماده اتخاذ شد، در چهل و هفتمین جلسه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی تصویب و در تاریخ 6/9/1301 توسط وزیر تعاون ابلاغ شد. ، کار و رفاه اجتماعی که با هماهنگی های انجام شده اخیراً به مرحله اجرا و عملیاتی شدن رسیده است.

همتیان رئیس دبیرخانه سازمان حمایت از مشاغل خانگی وزارت کار در خصوص این موضوع ایسنا گفت: به این ترتیب متقاضیان مشاغل خانگی دارای مجوز از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سراسر کشور هنگام دریافت این مطالب در رشته های مرتبط، ملزم به اخذ پروانه کسب از اتحادیه سراسری مشاغل مجازی و فقط با ثبت اطلاعات جواز کسب استعلام خانگی و اینترنتی از وزارت مذکور به صورت کاملاً سیستمی حداکثر ظرف چند ساعت به ایشان اعطا خواهد شد.

موضوع اخذ مجوز برای کسب و کارهای اینترنتی سالهاست که محل بحث و مناقشه بوده است. کسبه از یک سو با این مشکل مواجه بودند که نمی دانند از کدام سازمان، اتحادیه یا نهادی باید مجوز بگیرند و از سوی دیگر روند دریافت این ماده برایشان چالش هایی داشت. اکنون با هدف حمایت از مشاغل خانگی، وزارت کار تصمیم گرفته است تا شرایط اعطای مشاغل خانگی را تسهیل کند.

البته رئیس دبیرخانه سازمان حمایت از مشاغل خانگی وزارت کار اعلام کرده است که برخی مشاغل مشمول این موضوع نمی شوند و همچنان نیازمند دریافت مجوز از اتحادیه مشاغل اینترنتی هستند.

به گفته وی، فعالیت هایی که ماهیت مجازی دارند و معادلی در حوزه مشاغل خانگی ندارند و یا طبق ضوابط مشخصی که از سوی دبیرخانه هیأت عالی نظارت بر اصناف ابلاغ می شود، ملزم به دریافت پروانه کسب مجازی هستند. همچنان باید مجوز کسب و کار مجازی را از اتحادیه ملی اصناف کسب و کار مجازی دریافت کند.

هفت مورد از گروه های ارائه دهنده کالا یا خدمات وجود دارد که برای دریافت این کالا نیاز به دریافت مجوز کسب و کار مجازی از انجمن ملی کسب و کارهای مجازی دارند:

  • حمل و نقل هوشمند مسافربری زمینی (داخل شهر).
  • حمل و نقل هوشمند (درون شهری) زمینی
  • پلت فرم تبلیغات
  • بازاریابی شبکه ای
  • آموزش در محل
  • حراج کالا (حراج آنلاین)
  • فروش جواهرات