تسلا هزینه تولید نسل بعدی خودروهای الکتریکی را به نصف کاهش می دهد


هولزاوزن بیانیه تسلا خودروهای خود را به صورت مدولار با ابعاد کوچکتر تولید و سپس مونتاژ خواهد کرد. این سیستم به فضای کاری کوچک تری نیاز دارد. از سوی دیگر، مدیران این شرکت می گویند که کارخانه جدید تولید موتورهای الکتریکی برای خودروهای آینده آنها نصف کارخانه آستین خواهد بود و علاوه بر این، هزینه های آن نیز 65 درصد کمتر خواهد بود.

تام ژویکی از مدیران ارشد تولید تسلا می گوید:

زاخاری کارخورنمدیر مالی تسلا گفت که این شرکت هزینه های تولید مدل های اولیه S و X و نسل دوم و سوم Y و مدل 3 را به نصف کاهش داده است. این برند همچنین قصد دارد هزینه های تولید نسل بعدی خودروهای برقی خود را کاهش دهد، اما در عین حال قصد دارد مدل های بعدی را نیز بهبود بخشد.

تسلا همچنین اعلام کرده است که خودروهای آینده خود را طوری طراحی خواهد کرد که سیم و ترانزیستور کمتری داشته باشند و استفاده از فلزات گران قیمت در باتری ها را کاهش دهد. خرناس می گوید:

ماسک او می گوید تقاضا برای خودروهای تسلا زیاد است اما در حال حاضر بسیاری از مردم شرایط مالی لازم برای خرید این محصولات را ندارند.

مدیران تسلا اعلام کرده اند که شرکت آنها در مقایسه با سایر خودروسازان منحصر به فرد است زیرا تمام افرادی که در طراحی و ساخت خودروهای آن شرکت دارند در یک مکان هستند. این شرکت همچنین بسیاری از قطعات و نرم افزارهای مورد نیاز محصولات خود را تولید می کند، در حالی که سایر شرکت ها برای تولید محصولات خود به تامین کنندگان مختلفی وابسته هستند.

به گزارش APNews، تسلا از روز گذشته 10 ایستگاه سوپرشارژ جدید را در اختیار صاحبان محصولات خود قرار داده است. این شرکت همچنین قصد دارد یک بسته شارژ نامحدود خانه را با قیمت 30 دلار در ماه در تگزاس ارائه دهد. سیستمی که انرژی باد را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند.

خرناس وی در بخشی دیگر از توضیحات خود گفت که طرح جامع جدید تسلا شامل توسعه محصول، رشد سریع حجم تولید و پیشرفت فناوری است.

ماسک تسلا در جلسه اخیر با سرمایه گذاران اعلام کرد که مسیر روشنی برای استفاده از انرژی پایدار وجود دارد، اما تقریبا همه چیز تغییر خواهد کرد، از انرژی سوخت فسیلی گرفته تا برق تولید شده توسط منابع تجدیدپذیر.