تسلا امکان اجرای بازی های پلتفرم Steam را در برخی از خودروهای خود فراهم کرد


الون ماسک در ابتدای سال جاری، این شرکت قول داده بود که امکان اجرای بازی های پلتفرم Steam در تعدادی از خودروهای تسلا وجود داشته باشد. طبق آنچه TechSpot می نویسد، این وعده بالاخره محقق شد.

به گفته تسلا، بازی هایی که با کنسول Steam Deck سازگار هستند، روی خودروهای تسلا مدل S و X 2022 اجرا خواهند شد. البته شرط اجرای بازی ها خرید اشتراک تسلا Premium Connectivity است.

سیستم اطلاعات و سرگرمی خودروهای تسلا بر اساس تراشه AMD Navi 23 (عضو خانواده RDNA 2) است و به همین دلیل از قدرت پردازش خوبی برخوردار است. به گفته شرکت بزرگ خودروسازی آمریکایی، این سیستم از نظر تئوری می تواند با کنسول های پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس رقابت کند.

ماشین‌های تسلا هم اکنون مانند بازی‌هایی هستند Cuphead، PUBG Mobile و Fallout Shelter را اجرا می کند، اما به لطف به روز رسانی جدید، به هزاران بازی دیگر نیز دسترسی دارد.

تسلا می‌گوید همگام‌سازی ابری با سرورهای Steam در ماشین‌هایش پشتیبانی می‌شود، بنابراین می‌توانید در خانه بازی کنید و سپس در ماشین ادامه دهید. البته تنها در صورت پارک بودن خودرو در تسلا مدل اس و تسلا مدل ایکس می توانید بازی کنید.

در سال 2021، دفتر بررسی نقص فنی در NHTSA ایالات متحده تحقیقاتی را علیه ویژگی Passenger Play اتومبیل های تسلا آغاز کرد. این ویژگی به سرنشینان داخل خودرو این امکان را می داد که در حین رانندگی بازی را تجربه کنند. یک روز پس از آغاز تحقیقات، تسلا گفت که در حال حذف ویژگی Passenger Play است.

مقاله مرتبط:

آپدیت جدید تسلا امکان دسترسی به سرویس Apple Music را علاوه بر بازی های Steam می دهد. مشترکین اپل موزیک می توانند به تمام موسیقی های خود دسترسی داشته باشند یا با ماشین تسلا به برنامه های رادیویی گوش دهند. خودروهای تسلا همچنین امکان تماس تصویری از طریق دوربین های داخل کابین خودرو و تکیه بر اپلیکیشن Zoom را فراهم می کنند.