تست مقاومت گوشی گیمینگ Redmi 8 Pro در برابر خط و خش، خم شدن و شعله


Redmi 8 Pro یکی از اولین گوشی های هوشمند مجهز به تراشه Snapdragon 8 Gen 2 است که در مناطقی مانند آمریکای شمالی عرضه شده است. این دستگاه همچنین از فناوری Under Display Camera (UDC) استفاده می کند.

کانال معروف یوتیوب JerryRigEverything اکنون تست معمول خود را بر روی Redmi 8 Pro انجام داده است تا مقاومت آن در برابر خراش، آتش و خم شدن را بررسی کند.

Redmi 8 Pro از صفحه نمایش 6.8 اینچی استفاده می کند و در تست خمش مقاومت خوبی از خود نشان داد. علاوه بر این، نمایشگر مذکور در برابر شعله سبک تر نیز مقاوم بود. از طرفی به نظر می رسد نسل دوم دوربین سلفی زیر نمایشگر ردمی 8 پرو نسبت به قبل بهبود یافته است اما اثر محو شدن همچنان در تصاویر ثبت شده با آن قابل مشاهده است.

زک نلسون او در ویدیوی خود اشاره می کند که اگرچه سلفی های Redmi 8 Pro هنوز کمی تار به نظر می رسند، اما در مقایسه با گوشی هایی مانند Axon 40 Ultra عملکرد بهتری دارد. البته به نظر نمی رسد این فناوری در حد دوربین های سلفی معمول پرچمداران قدیمی مانند گلکسی نوت 10 سامسونگ، سلفی ثبت کند.

در تست مقاومت در برابر خراش Redmi 8 Pro می بینیم که صفحه نمایش و پنل شیشه ای آن و همچنین لنز دوربین دستگاه مانند اکثر گوشی های رده بالا موجود در بازار با ابزاری که سختی آن 6 است خراشیده می شود و ابزار شماره 7 می تواند خراش های عمیق تری روی آن بگذارد. نکته دیگر اینکه با وجود خطوط مختلف در ناحیه حسگر اثرانگشت زیر نمایشگر این دستگاه، باز هم تشخیص اثر انگشت آن به خوبی کار می کند و تداخلی در عملکرد آن وجود ندارد.

طبق گفته NotebookCheck، Redmi 8 Pro در دو نسخه عرضه می شود که یکی از آنها از یک پنل پشتی شفاف برای نمایش برخی از اجزای داخلی گوشی استفاده می کند. این دستگاه همچنین از یک فن داخلی برای بهبود عملکرد پردازنده استفاده می کند.

اگرچه Redmi 8 Pro از سیستم خنک کننده داخلی با فن استفاده می کند، اما در تست مقاومت خمشی عملکرد خوبی دارد. البته زک هنگام خم کردن دستگاه مشاهده شد که صفحه نمایش کمی از دستگاه جدا می شود اما پس از پایان تست همچنان بدون مشکل کار می کند.

در مجموع، به نظر می رسد ردمی 8 پرو یکی از بادوام ترین گوشی های گیمینگ سال 2023 تاکنون بوده است.