ترکیب سیری اپل با هوش مصنوعی GPT-3 برای ایجاد دستیار صوتی هوشمند [تماشا کنید]


اگر دستیار صوتی سیری اپل را با هوش مصنوعی GPT-3 ترکیب کنید، چه فکر می کنید؟ این سوالی است که یک توسعه دهنده خوش ذوق سعی در پاسخ به آن با ترکیب دو فنر ذکر شده دارد.

به گفته 9to5Mac، سیستم هوش مصنوعی ترکیبی سیری و GPT-3 می تواند گفتار مکالمه را درک کند. به عنوان مثال، حتی اگر به طور غیرمستقیم به انجام کاری اشاره شود، او آن را می فهمد و انجام می دهد.

مت مارشالکو او یک پست وبلاگی در مورد نحوه ترکیب سیری با GPT-3 نوشته است و یک ویدیو برای دیدن آن در عمل به اشتراک گذاشته است. او می گوید هدف اصلی او جایگزینی موتور سیری با GPT-3 است. مارشالکو می گوید:

جالبتر اینه که مارشالکو برای رسیدن به هدف خود نیازی به نوشتن کد نداشت و در عوض به GPT-3 توضیح داد که چه کاری باید انجام دهد. وی از هوش مصنوعی مذکور خواست تا مکالمات انگلیسی را تفسیر کرده و پاسخ آنها را با فرمت JSON ارائه کند.

مارشالکو از مسیر میانبرهای سیری برای تبدیل آن به یک دستور واقعی در HomeKit استفاده کرد و سپس آن را آزمایش کرد. او می گوید که نتیجه ادغام سیری و GPT-3 باورنکردنی است و پروژه به خوبی کار می کند.

مارشالکو او برای آزمایش پروژه خود به هوش مصنوعی گفت:

خروجی هوش مصنوعی به شرح زیر بود:

مارشالکو سعی کرده است از GPT-3 برای انجام چند کار دیگر نیز استفاده کند. مثلا از دستیار صوتی جدیدش می خواهد دمای اتاق را روی عددی تنظیم کند که برای خواب بهتر مناسب باشد. سپس هوش مصنوعی ترموستات خود را روی 19 درجه سانتیگراد تنظیم کرد. البته این دما برای خواب راحت کمی بالا به نظر می رسد و در نتیجه می توان تصمیم گیری هوش مصنوعی را به عنوان خطر بالقوه این رویکرد توصیف کرد. در واقع، GPT-3 همیشه در درک حقایق و ارائه توصیه ها خوب نیست.