ترفندهایی که عملکرد ویندوز 11 را بهبود می بخشد


اگر می خواهید برخی افکت ها را فعال کنید، می توانید با کلیک بر روی Custom و سپس Apply، گزینه های مورد نظر را جداگانه انتخاب کنید. طبیعتاً جلوه های بصری بر تجربه بصری کاربر تأثیر می گذارد و حس بهتری را هنگام استفاده از ویندوز منتقل می کند. اما غیرفعال کردن آنها باعث کاهش مصرف منابع سیستم می شود.

ارتقاء سخت افزاری سیستم

ارتقای سخت افزار یکی از بهترین راه حل ها برای افزایش سرعت سیستم است. ارتقاء RAM و SSD می تواند سیستم فعلی شما را به سرعت یک رایانه شخصی کاملاً جدید برساند و هزینه زیادی ندارد. بنابراین، اگر در حال حاضر از 4 گیگابایت رم استفاده می کنید، می توانید آن را به 8 گیگابایت ارتقا دهید و نتایج را مشاهده کنید. در بسیاری از موارد، عملکرد کند سیستم به دلیل ظرفیت کم RAM است.

SSD ها همچنین بسیار سریعتر از HHD های سنتی هستند و علاوه بر اینکه عملکرد کلی سیستم را روان تر می کنند، سرعت راه اندازی را نیز افزایش می دهند. سرمایه گذاری روی SSD و RAM با کیفیت می تواند عمر سیستم را حداقل چند سال افزایش دهد. همچنین، در برخی از سیستم ها ممکن است بتوانید علاوه بر هارد دیسک موجود، یک SSD نیز اضافه کنید.

توقف خودکار اجرای برنامه ها

هنگامی که رایانه خود را روشن می کنید، برخی از برنامه ها به طور خودکار در پس زمینه اجرا می شوند. این نرم افزارها به گونه ای طراحی شده اند که در هنگام اجرای ویندوز به طور خودکار شروع به کار کنند. با این حال، این ویژگی برای برنامه هایی که زیاد استفاده می کنید مفید است، نه برای نرم افزارهایی که ممکن است هر چند وقت یکبار آن ها را باز کنید.

وقتی اتوران برای همه برنامه ها فعال باشد، زمان راه اندازی ویندوز افزایش می یابد. بنابراین توقف خودکار اجرای این برنامه ها می تواند تا حدودی به رفع مشکل کندی سرعت سیستم کمک کند. برای رفع این مشکل و افزایش سرعت ویندوز 11 مراحل زیر را دنبال کنید:

روی نماد ویندوز در نوار ابزار کلیک کنید و Startup Apps را تایپ کنید تا تنظیمات آن ظاهر شود. در این قسمت لیستی از برنامه های سیستم را مشاهده می کنید که در برخی از آنها قابلیت autostart فعال است. همانطور که در تصویر مشاهده می کنید در سمت راست هر برنامه یک دکمه سوئیچ با دو حالت روشن و خاموش وجود دارد.

همچنین توضیحاتی مانند No Impact، Medium Impact و High Impact زیر هر دکمه نوشته شده است که نشان می دهد چقدر روی سیستم تاثیر می گذارد. به این ترتیب متوجه می شوید که کدام یک از برنامه ها را می توانید گزینه auto-run را غیر فعال کنید.