تراشه Exynos 2500 احتمالا به چهار هسته قدرتمند Cortex X مجهز خواهد شد


با آماده شدن سامسونگ برای معرفی سیستم روی تراشه Exynos 2400، جزئیات مربوط به Exynos 2500 در دسترس قرار گرفته است. گفته می شود تست های اولیه روی این تراشه پشت درهای بسته انجام می شود و طبق شایعه جدید به چهار هسته قدرتمند Cortex X مجهز می شود.

طبق نشت OreXDA، Exynos 2500 به چهار هسته Cortex X5 مجهز خواهد شد که هر کدام با فرکانس متفاوتی کار می کنند. این منبع مدعی است که فرکانس یکی از هسته های X5 تراشه مذکور بین 3.2 تا 3.3 گیگاهرتز و سه هسته دیگر بین 2.3 تا 2.5 گیگاهرتز خواهد بود. این تراشه همچنین از هسته های Cortex A730 و Cortex A520 استفاده خواهد کرد.

در حال حاضر، اطلاعات زیادی در مورد Exynos 2500 در دسترس نیست. اما طبق این گزارش WccfTech، به نظر می رسد که سامسونگ قبلاً کار روی سیستم روی یک تراشه مذکور را آغاز کرده است. این تراشه همچنین به پردازنده گرافیکی سفارشی AMD مجهز خواهد شد.

طبق شایعات قبلی هنوز دو سال تا معرفی اگزینوس 2500 فاصله داریم و این بدان معناست که تراشه پرچمدار آینده سامسونگ تا قبل از عرضه سری گلکسی اس 25 معرفی نخواهد شد. گفته می شود که کوالکام در آن زمان اسنپدراگون 8 نسل 4 را معرفی خواهد کرد. یک سیستم روی تراشه که احتمالاً از هسته های اختصاصی Oryon استفاده می کند.

بر اساس برخی گزارش‌ها، اسنادپراگون 8 نسل 4 عملکرد چند هسته‌ای قدرتمندتری نسبت به تراشه M2 اپل ارائه می‌دهد و بنابراین انتظار می‌رود که اگزینوس 2500 با قدرت عملکردی مشابه همتای اسنپدراگون خود عرضه شود. با توجه به بازه زمانی سامسونگ، این احتمال وجود دارد که این شرکت از نسل دوم فرآیند 3 نانومتری GAA برای تولید پردازنده Exynos 2500 استفاده کند.