تراشه اسنپدراگون گلکسی اس 23 احتمالا در کارخانه های سامسونگ تولید می شود


شایعات تایید نشده می گویند که گوشی های سری گلکسی اس 23 سامسونگ از نسخه اورکلاک شده این پردازنده استفاده خواهند کرد. آنها از Snapdragon 8 Gen 2 استفاده می کنند. این پردازنده قرار است در واحدهای CPU و GPU قدرت بیشتری نسبت به پردازنده استاندارد داشته باشد. به گزارش گیزموچینا، نسخه ارتقا یافته پردازنده جدید کوالکام قرار است در کارخانه های سامسونگ تولید شود.

سامسونگ سال هاست که از دو تراشه مختلف در گوشی های رده بالای سری گلکسی اس خود استفاده می کند. این شرکت معمولاً به سراغ تراشه اسنپدراگون در بازارهای ایالات متحده، کانادا و چین می رود و از تراشه اختصاصی اگزینوس در بازارهای دیگر استفاده می کند، اما شایعات می گویند که کره ای ها تصمیم گرفته اند امسال از تراشه اگزینوس در گلکسی اس 23 استفاده نکنند.

استفاده از دو تراشه مختلف در گوشی های سامسونگ همیشه یک حرکت بحث برانگیز بوده است. اگرچه سامسونگ هر گونه تفاوت در عملکرد تراشه های اگزینوس و اسنپدراگون را رد می کند، بررسی های کارشناسان خلاف این را نشان می دهد. در پی افزایش انتقادات، گزارش‌ها حاکی از آن است که سامسونگ تغییرات عمده‌ای در تیم Exynos ایجاد کرده است و به‌طور موقت استفاده از تراشه‌های اختصاصی خود را در گوشی‌های پرچمدار برای چند سال متوقف خواهد کرد.

مقالات مرتبط:

پردازنده جدید معرفی شده کوالکام قلب تپنده دستگاه های پرچمدار سال 2023 خواهد بود. به گفته کوالکام، این تراشه از لیتوگرافی چهار نانومتری توسط شرکت تایوانی TSMC استفاده می کند. تولید نسخه ارتقا یافته این تراشه در کارخانه های سامسونگ بر اساس لیتوگرافی انحصاری این شرکت تصمیمی شایسته است. ظاهراً این نسخه از اسنپدراگون 8 نسل 2 قرار است بر اساس لیتوگرافی 4 نانومتری LPE سامسونگ ساخته شود.

TSMC بزرگترین تولید کننده تراشه قراردادی در جهان است که سامسونگ با اختلاف زیادی پشت سر گذاشته است. لیتوگرافی سامسونگ به بهینه نبودن شهرت دارد و یکی از دلایل عملکرد نه چندان بهینه تراشه های اگزینوس استفاده از لیتوگرافی اختصاصی سامسونگ است. انویدیا، سازنده کارت گرافیک معروف، پس از تجربه ناموفق همکاری با سامسونگ، از لیتوگرافی TSMC در نسل جدید گرافیک خود استفاده کرد.

پردازنده نسل جدید کوالکام در واحد CPU از هسته اصلی 3.2 گیگاهرتز این تراشه از Cortex X3 استفاده می کند، اما شایعات می گویند که نسخه تقویت شده این تراشه از هسته اصلی 3.32 گیگاهرتز استفاده خواهد کرد. طبق شایعات، فرکانس واحد GPU نیز در تراشه جدید افزایش خواهد یافت.