تداوم بحران های متا; زاکربرگ توسعه برخی از پروژه های مهم را متوقف کرده است

در سال 2018، متا (فیسبوک سابق) از سری دستگاه های پورتال رونمایی کرد تا کاربران بتوانند به سرعت به خدمات تماس تصویری، دستیار صوتی آمازون الکسا، دوربین هوشمند و غیره دسترسی داشته باشند.

محصولات سری پورتال هرگز فروش خوبی نداشتند و چند ماه پیش اعلام شد که متا می خواهد این محصولات را که با تمرکز بر مشتریان معمولی معرفی شده اند، تنها برای مشتریان تجاری عرضه کند. پنج ماه بعد، به نظر می رسد که برند پورتال به پایان راه رسیده است.

به گزارش خبرگزاری نیووین، متا تصمیم گرفته است فروش صفحه نمایش های هوشمند سری پورتال را متوقف کند و به پروژه ساعت هوشمند پایان دهد. این گزارش در حالی منتشر می شود که متا هفته گذشته یکی از بزرگترین اخراج های صنعت فناوری را انجام داد و 11000 کارمند یا 13 درصد از نیروی کار خود را اخراج کرد.

با توجه به اخراج های گسترده و همچنین مشکلات اقتصادی فعلی، کاهش هزینه ها یک حرکت منطقی برای متا است. این شرکت روزهای روشنی را سپری نمی کند و دو فصل متوالی با افت درآمد مواجه بوده است. مارک زاکربرگمدیرعامل متا در نشست مالی اخیر گفت: متا قصد دارد بر روی اهدافی تمرکز کند که بالاترین اولویت را برای بازگشت به مسیر افزایش درآمد دارند.

ماه هاست که شایعات متناقضی حول محور ساعت هوشمند متا وجود دارد. محصولات پوشیدنی بازار بسیار پررونقی هستند و ورود متا به این عرصه می تواند برای شرکت مارک زاکربرگ سودآور باشد. با تمام این اوصاف گفته شده است که متا به تدریج پروژه تولید ساعت هوشمند را متوقف خواهد کرد. این اولین بار نیست که تولید این ساعت هوشمند متوقف می شود.