تحولی جذاب و ترسناک؛ سگ رباتیک Boston Dynamics به ChatGPT مجهز شد


تیمی از برنامه نویسان خلاق اخیرا سگ رباتیک Boston Dynamics را توسعه داده اند شرکت ChatGPT OpenAI و مدل تبدیل متن، گفتار گوگل را مجهز کرده است تا به معنای واقعی کلمه با کاربران صحبت کند و به سوالات و درخواست های آنها پاسخ دهد.

سانتیاگو والدارامامهندس Machine Learning ویدیویی را در توییتر منتشر کرد که نشان می‌دهد چگونه او و همکارانش یک سگ روباتیک Boston Dynamics به نام Spot را برنامه‌ریزی کردند تا با کمک چت ربات OpenAI به سؤالات کاربران پاسخ دهد.

والداراما او در توییتر توضیح داد که ربات هایی مانند Spot هر روز وظایف مختلفی را انجام می دهند. او ادامه داد: «ما فایل‌های پیکربندی و نتایج ماموریت را با استفاده از ChatGPT در اختیار ربات قرار می‌دهیم و سپس با استفاده از آن فیلدها سؤال می‌پرسیم». بنابراین با اعمال مدل تبدیل متن به گفتار می توان از ربات برای کسب اطلاعات در موضوعات مختلف استفاده کرد.

همانطور که در ویدیوی بالا مشاهده می کنید، سگ رباتیک Boston Dynamics هنگام پاسخ دادن به سوالات، حرکات اضافی مانند تکان دادن سر برای نه گفتن نشان می دهد.

اگرچه نوع تعامل با ربات در شکل فعلی آن بی ضرر به نظر می رسد، بسیاری از مردم از این ویدئو وحشت کردند.

برای مثال، کاربری در توییتر تصویری متحرک از یک ربات انسان نما که مسلسل در دست دارد به اشتراک گذاشته است. یکی از کاربران با طنز گفت: «یک روز، در نگاهی به گذشته، از این روز به عنوان نقطه عطف محوری در صنعت رباتیک و هوش مصنوعی یاد خواهیم کرد.

ادغام ChatGPT با سگ رباتیک Boston Dynamics می تواند آغازگر تغییری در روش توسعه سیستم های رباتیک باشد و امید است که این اقدام باعث تشویق سایر محققان به کار در این زمینه هیجان انگیز شود.