تحلیل یک شایعه ترسناک: آیا هارپ عامل زلزله ترکیه و خوی بود؟ [تماشا کنید]


شایعات عجیب با زلزله گره خورده است. تنها چند روز پس از زلزله مرگبار کرمانشاه، خوی و حتی ترکیه، کلیدواژه رایج در شبکه های اجتماعی ترند شد: هارپ.

تعداد قابل توجهی از کاربران در شبکه های اجتماعی بر این باورند که زلزله خوی و ترکیه نتیجه استفاده از هارپ بوده است. آیا هارپ برای وارونه کردن جهان طراحی شده است؟ در ویدیوی زیر، تیرازیس فایل نگاه دقیق تری به هارپ می اندازد و به سوالات مهمی که ممکن است داشته باشید پاسخ می دهد.

HARP یا برنامه تحقیقاتی یونوسفر فعال فرکانس بالا، اساساً یک ایستگاه تحقیقاتی است که دارای 180 آنتن و پنج ژنراتور 2.5 مگاواتی است و برای مطالعه یونوسفر استفاده می شود. فرستنده فرکانس رادیویی هارپ می تواند بخش کوچکی از یونوسفر را با ارسال سیگنال های رادیویی مختل کند.

در ابتدا، نیروی دریایی و نیروی هوایی ایالات متحده و دارپا (آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی ایالات متحده) بودجه HARP را با هدف بهبود ارتباطات و سیگنال های مسیریابی تامین کردند. در واقع از دهه 1990 این پروژه اساس بسیاری از تئوری های توطئه در اقصی نقاط جهان بوده و حتی به عنوان “موبی دیک تئوری های توطئه” نامیده می شود.

نظر شما در مورد کاربران تیرازیس فایل در مورد هارپ چیست؟