تجهیزات ضروری عکاسی برای مبتدیان


بنابراین همانطور که قبلا ذکر شد، عکاسی هنر ثبت نور است. پس با کمک فلاش و خلاقیت می توانید از نور بیشتر استفاده کنید و نتایج جالب تری بگیرید.

برای خرید فلاش اکسترنال باید معیارهای مهمی در نظر گرفته شود، به عنوان مثال یکی از این معیارها امکان استفاده از فلاش بدون اتصال مستقیم و نصب آن بر روی دوربین است. همچنین، ممکن است بخواهید فلاش خارجی شما توانایی پخش و کاهش زاویه خشن نور فلاش را ارائه دهد.

با این حال، برندهای معروفی که معمولاً برای خرید تجهیزات عکاسی توصیه می شوند و قیمت مقرون به صرفه تری دارند عبارتند از Nissin، Hahnel و Yongnuo. به عنوان مثال، فلاش های Nissin i60A و Yomhnuo YN568EX III می توانند گزینه های خوبی باشند. فلاش یانگنو فقط با دوربین های کانن و نیکون سازگار است، در حالی که نیسین با سونی و پنتاکس نیز سازگار است. از سوی دیگر، فلاش نیسین امکان تنظیم زوم، پرش و حالت فلاش ثانویه را نیز ارائه می دهد.

البته ممکن است این محصولات در بازار موجود نباشند، بنابراین در عوض می توانید فلاش Goodex V860IIN TTL و فلاش Nice Photo NE-630C را تهیه کنید که به ترتیب با دوربین های نیکون و کانن سازگار هستند.

رفلکتور وسیله دیگری است که باید در تجهیزات عکاسی برای مبتدیان گنجانده شود. در واقع این ابزار به همراه فلاش خارجی دوربین می تواند در محیط های باز به خصوص برای عکاسی پرتره کارآمد باشد. البته فراموش نکنید که عکاسی یک هنر است و ممکن است خلاقیت شما در مسیر استفاده از هر ابزار دیگری برای خلق آثار هنری خود باشد.

رفلکتور قیمت ارزانی دارد و به لطف فنرهای موجود در آن حمل و نقل آن بسیار آسان است. بنابراین، فریب ظاهر بزرگ آن را هنگام باز بودن نخورید. کاربرد رفلکتور بازتاب و بازتاب نور است تا نور را به هر جهتی که می خواهید هدایت کند. بازتابنده اغلب در رنگ سفید استفاده می شود. اما با توجه به نیاز می توان آن را در رنگ های دیگر نیز خریداری کرد.

علاوه بر پرتره، در عکاسی از محصولات، غذا، جواهرات، گل و هر موضوع دیگری، رفلکتور به نتیجه بهتر کمک می کرد. از دیگر کاربردهای رفلکتور می توان به کاهش تراکم سایه های تیز اشاره کرد. پیشنهاد ما تهیه رفلکتور 5 لایه 110 سانتی متری است.

کارت حافظه یکی دیگر از نیازهای عکاسی است. اغلب کارت حافظه همراه دوربین است. اما مدل دوربینی که خریداری می کنید ممکن است کارت حافظه نداشته باشد یا از طرف دیگر ظرفیت آن کم باشد. بنابراین، در نظر بگیرید که به یک کارت حافظه با حداقل ظرفیت 32 یا 64 گیگابایت نیاز دارید.

ولی کارت حافظه دوربین مناسب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ جدای از ظرفیت کارت حافظه که با توجه به نیاز شما می تواند متفاوت باشد، سرعت کارت حافظه می تواند به شما در صرفه جویی در زمان و صرف زمان کمتر بین هر عکس برای ذخیره کمک کند. همچنین در هنگام ضبط ویدیو بسیار کارآمد خواهد بود.

انواع مختلفی از کارت های حافظه وجود دارد که می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید:

  • کارت حافظه SDHC یا کارت های با ظرفیت بالا با ایمنی دیجیتال که برای عکاسی و تصویربرداری با کیفیت مناسب بوده و ظرفیتی بین 4 تا 64 گیگابایت دارند.
  • کارت‌های حافظه SDXC یا کارت‌هایی با ظرفیت بیشتر و ایمنی دیجیتال، با ظرفیت‌های شروع از ۶۴ گیگابایت تا ۲ ترابایت.
  • کارت های microSDHC یا microSDXC که نمونه هایی از کارت های حافظه میکرو قبلی هستند.
  • کارت های حافظه CompactFlash اغلب توسط حرفه ای ها استفاده می شوند و ظرفیت های بالاتر و سرعت بالاتری نسبت به کارت های حافظه SD ارائه می دهند.
  • کارت حافظه CFast نسل بعدی کارت حافظه CompactFlash است که از اتصال SATA III با سرعت خواندن و نوشتن سریعتر پشتیبانی می کند.
  • کارت‌های حافظه XQD عمدتاً با دوربین‌های حرفه‌ای نیکون و سونی استفاده می‌شوند و ظرفیت ذخیره‌سازی بیشتر و سرعت بیشتری نسبت به کارت‌های CompactFlash یا SD دارند.
  • کارت های حافظه CFexpress جدیدترین نسل کارت های حافظه CompactFlash هستند که برای سازگاری با جدیدترین فایل های عکس و ویدیو با وضوح بالا طراحی شده اند.

با توجه به اینکه هر یک از تجهیزات عکاسی که انتخاب می کنید مانند یک زنجیر به یکدیگر متصل می شوند. بنابراین جای تعجب نیست که نوع کارت حافظه به نوع دوربین و نوع محتوای مورد نظر شما بستگی دارد. با این تفاسیر پیشنهاد ما برای تازه واردان به دنیای عکاسی می تواند کارت حافظه SanDisk microSDXC با ظرفیت 64 گیگابایت مدل Ultra Class 10 و کارت حافظه microSDXC سامسونگ با ظرفیت 64 گیگابایت مدل Evo Plus Class 10 باشد.

خرید کیف دوربین پیچیدگی خاصی ندارد زیرا بیش از هر چیز سلیقه شخصی در آن دخیل است و با توجه به استاندارد ایمنی تجهیزات دوربین، ممکن است هر شخصی با توجه به معیارهای ظاهری، مدلی را بپسندد. البته اگر می خواهید در هزینه های خود صرفه جویی کنید، کاملا واضح است که نباید به دنبال کیف لوکس باشید و به استانداردها و راحتی آن بیشتر توجه کنید.