تاریخ انتشار MIUI 14 برای Xiaomi Mi 10، Mi 10 Pro و Mi 10 Lite مشخص شده است.


یک ماه پیش، شیائومی رابط کاربری MIUI 14 را منتشر کرد و مدت کوتاهی پس از عرضه، چندین گوشی در چین این آپدیت را دریافت کردند. وقتی نوبت به ارائه جدیدترین سیستم عامل اندروید 13 به گوشی های هوشمندشان رسید، این شرکت کمی تاخیر داشت. شرکت‌های رقیب به‌روزرسانی اندروید 13 را تقریباً برای همه پرچمداران خود منتشر کرده‌اند. با این حال، آپدیت مذکور هنوز برای پرچمداران شیائومی در دسترس نیست. با این حال، این شرکت سخت تلاش می کند تا رقابتی باقی بماند.

طبق گفته GizmoChina، تاریخ انتشار مورد انتظار برای به‌روزرسانی‌های Mi 10، Mi 10 Pro و Mi 10 Lite اکنون منتشر شده است. گفته می شود به زودی باید شاهد عرضه رسمی رابط کاربری MIUI 14 برای این گوشی ها باشیم.

طبق گزارش یک منبع چینی، گوشی های Mi 10 و Mi 10 Youth Edition در ماه آوریل سیستم عامل MIUI 14 را دریافت خواهند کرد. در حال حاضر، Mi 10 Pro، Mi 11 Youth Edition و Mi 11 Lite 5G NE نصب آخرین سیستم عامل MIUI 13 را آغاز کرده اند.

پیش از این، شیائومی آزمایش آپدیت سیستم عامل MIUI 14 را برای سری Mi 10 که مبتنی بر اندروید 13 است آغاز کرده بود. انتظار می رود این به روز رسانی باعث بهبود عمر باتری و پاسخگویی کلی گوشی و افزایش سرعت آن شود.

تراشه اسنپدراگون 865 قدرت سخت افزاری تعدادی از گوشی های Mi 10 را تامین می کند. نکته جالب این است که برخی از گوشی های مجهز به اسنپدراگون 865 ساخت شرکت های دیگر، آپدیت اندروید 13 را دریافت کرده اند.

با این حال، به‌روزرسانی MIUI 14 که دارای تم بازطراحی شده است، شامل ساده‌سازی سیستم و برنامه‌های کاربردی سریع‌تر و روان‌تر سیستم و برنامه‌های شخص ثالث و مصرف انرژی کارآمدتر است.