بیل گیتس: هوش مصنوعی می تواند تا 18 ماهگی خواندن را به کودکان بیاموزد


بیل گیتسیکی از بنیانگذاران مایکروسافت پیش بینی کرده است هوش مصنوعی می تواند در چند سال آینده عملکردی در سطح بهترین معلمان انسانی ارائه دهد.

دروازه ها او در یک سخنرانی اخیر در مورد یادگیری دیجیتال در سن دیگو گفت: ما از اینکه هوش مصنوعی چگونه می تواند به آموزش خواندن کمک کند شگفت زده شده ایم.

مطابق با دروازه هااگر فقط 18 ماه آینده را در نظر بگیرید، در این مدت می توان از هوش مصنوعی به عنوان دستیار معلمان استفاده کرد و سپس توانایی ما را در ریاضیات تقویت می کند.

این اولین باره دروازه ها ابراز هیجان واقعی در مورد فناوری هوش مصنوعی. او ماه گذشته در وبلاگ خود نوشت: «عصر هوش مصنوعی آغاز شده است و GPT شرکت است “OpenAI یک انقلاب بزرگ در مدل های زبان بزرگ است.” به نظر می رسد دروازه هاتمام محدودیت های فعلی هوش مصنوعی خیلی زود از بین خواهند رفت.

آینده نگری می نویسد، بیل گیتس دو دهه پیش، طی مصاحبه ای با نیویورک تایمز، در مورد یادگیری ماشینی صحبت کرده و دیدگاه آینده نگرانه خود را از فناوری مذکور ارائه کرده است. در سال 2004، او اعلام کرد که اگر پیشرفتی در هوش مصنوعی اختراع شود تا ماشین ها بتوانند چیزهای جدیدی یاد بگیرند، چنین فناوری جذابی ده برابر مایکروسافت ارزش دارد.

دروازه ها در سال 2019، او در استارتاپ Luminous سرمایه گذاری کرد. شرکتی که قصد دارد یک تراشه شتاب دهنده هوش مصنوعی مبتنی بر نور تولید کند. این نوع تراشه ها احتمالاً قدرت پردازش ابررایانه های مورد نیاز برای هوش مصنوعی آینده را فراهم خواهند کرد.

بیل گیتس او معتقد است که ما واقعاً به لبه یک جهش کوانتومی واقعی در فناوری هوش مصنوعی نزدیک شده ایم و به طور کلی چشم انداز مثبتی برای آینده این فناوری دارد.