بیش از 103 میلیون دلار ارز دیجیتال در ماه آوریل به سرقت رفت


گزارش اخیر CertiK نشان می‌دهد که سرقت‌های بزرگ در دنیای ارزهای دیجیتال همچنان ادامه دارد و مجرمان سایبری تنها در ماه آوریل ۱۰۳.۷ میلیون دلار دریافت کردند. ارز دیجیتال به سرقت رفته است.

در این ماه، موجی از نقص های امنیتی و فعالیت های کلاهبرداری باعث شد که حجم کل ارزهای رمزنگاری شده سرقت شده از ابتدای سال 2023 تاکنون به 430 میلیون دلار برسد.

از آنجایی که صنعت کریپتو همچنان با خطرات امنیتی متعدد دست و پنجه نرم می کند، کارشناسان به سرمایه گذاران و معامله گران ارزهای دیجیتال هشدار می دهند که هنگام انجام تراکنش ها بسیار احتیاط کنند.

گزارش کردن بیت کوینیست علیرغم تلاش های فراوان برای افزایش امنیت ارزهای دیجیتال، ماه آوریل برای این حوزه بسیار چالش برانگیز بوده است و در این بازه زمانی شاهد افزایش حملاتی به نام Loan Flash Attack بودیم. طبق گفته CertiK، ارزش کل ارزهای رمزنگاری شده توسط چنین حملاتی به 75 میلیون دلار می رسد.

یکی از مهمترین حوادث مربوط به سال مالی جاری، سوء استفاده هکرها از قرارداد هوشمند قدیمی رخ داد که منجر به سرقت 20 میلیون دلاری شد. در همین حال، این ماه همچنین شامل چندین حمله دیگر از جمله سرقت 25.4 میلیون دلار از ربات های معامله گر MEV بود.

علاوه بر این، صرافی Bitrue کره جنوبی و صرافی GDAC به ترتیب ۲۲ و ۱۳ میلیون دلار به دلیل حملات هکرها ضرر کردند. از سوی دیگر، پروتکل Ovix نیز مورد حمله مجرمان سایبری قرار گرفت و در جریان این حادثه 2 میلیون دلار ارز رمزنگاری شده از پلتفرم مذکور به سرقت رفت.