بیشترین شکایات ثبت شده در سامانه 195 مربوط به شرکت مخابرات بوده است


بیشترین شکایت از همراه اول در استان های تهران، خراسان رضوی و اصفهان به دلیل خرابی سیم کارت، آنتن دهی نشدن شبکه تلفن همراه (تماس) و عدم ارسال یا دریافت پیامک بوده است.

بیشترین شکایات از ایرانسل در استان های تهران، خراسان، رضوی و البرز و خوزستان که فاصله کمی با آن دارد به دلیل خرابی سیم کارت، نبود شبکه تلفن همراه (گفتگو) و سپس عدم دسترسی به ایرانسل ثبت شده است. اینترنت.

شرکت رایتل بیشترین شکایات را در استان های تهران، اصفهان و البرز داشته و پس از آن خراسان رضوی و آذربایجان شرقی قرار دارند. شکایات از این اپراتور عمدتاً به دلیل قطع سیم کارت، عدم دسترسی به اینترنت و خالی شدن سیم کارت بوده است.

در شرکت های دارنده پروانه MVNO بیشترین شکایات در شهرهای تهران، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، کردستان و اصفهان و عمدتاً به دلایل قطع سیم کارت، خالی شدن سیم کارت و عدم دسترسی به اینترنت بوده است.

تعداد کل شکایات ثبت شده از شرکت های دارای مجوز FCP نسبت به سال 1400 12.5 درصد کاهش داشته است که بیشتر این شکایات به ترتیب در تهران، خراسان رضوی، فارس، مازندران و اصفهان به ثبت رسیده است که عمدتاً به دلیل عدم وصول پرونده بوده است. خدمات، عدم تضمین کیفیت خدمات ارائه شده و تاخیر در نصب و راه اندازی.

در این میان تعداد شکایات ثبت شده از آسیاتک نسبت به سال 1400 افزایش 44 درصدی داشته است، در حالی که سایر شرکت های مطرح مانند شاتل، پیشگامان، پارس آنلاین، صبانت و هایوب نسبت به سال 1400 شکایت کمتری داشته اند.

در بین شرکت های دارای مجوز FWA بیشترین شکایات مربوط به عدم تضمین کیفیت خدمات ارائه شده، عدم آنتن دهی و پوشش نامطلوب و ارائه خدمات پشتیبانی نامطلوب بوده است.

در بین شرکت هایی که مجوز ارائه خدمات پستی دارند، بیشترین شکایات ثبت شده مربوط به خدمات پیشتاز، نارضایتی از رفتار پرسنل و پست های معمولی است.

شکایات از دفاتر پیشخوان خدمات دولت نسبت به سال 1400 40 درصد افزایش داشته و بیشتر در استان های تهران، خراسان رضوی، اصفهان و البرز ثبت شده است. عمده شکایات این دفاتر به دلیل اخذ شارژ بیش از تعرفه، فعال نشدن خدمات، عدم پاسخگویی و اطلاع رسانی مناسب، عدم توانایی و مهارت لازم و کافی و مدت زمان ارائه خدمات بوده است.

به طور کلی مدت رسیدگی به شکایات نسبت به سال 1400 کاهش یافته است، سامانه ثبت و پاسخگویی به شکایات تعداد 195 شکایت کاربر در زمینه های تلفن ثابت، تلفن همراه، اینترنت، خدمات پستی، تشعشعات و دفاتر پیشخوان ثبت می کند که کاربران می توانند به آنها مراجعه کنند. شکایات خود را در این وب سایت ثبت کنید یا با شماره 195 تماس بگیرید.