بیت کوین پس از 9 ماه از شاخص ترس خارج شد


شاخص ترس و طمع بیت کوین (Fear & Greed) در روزهای اخیر پس از چندین ماه ثبات در حالت ترس اکنون به محدوده خنثی رسیده است. این شاخص در 15 ژانویه 2023 (25 ژانویه 1401) به سطح 52 رسید که بالاترین امتیاز آن از 5 آوریل 2022 است. این حرکت پس از افزایش 24 درصدی قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال در 7 سال گذشته رخ داد. روزها.

در ژوئن 2022، شاخص جو بازار به پایین ترین سطح خود یعنی 9 در سال های اخیر رسید. از آن زمان تاکنون این میزان در محدوده ترس شدید یعنی بین 20 تا 30 در نوسان بوده است. بر اساس گزارش کوین تلگراف، این مدت طولانی ترین زمانی است که شاخص مذکور همواره در محدوده ثابت باقی مانده است. ترس

شاخص ترس و طمع از حرکات و احساسات از منابع مختلف از جمله نوسانات فعلی، حرکت و حجم بازار، رسانه‌های اجتماعی و داده‌های Google Trends استفاده می‌کند. این معیار با ترکیب منابع ذکر شده، یک عدد ساده برای خلاصه کردن وضعیت احساسی معامله‌گران در بازار ارزهای دیجیتال ارائه می‌کند.

ترس و طمع دارای پنج حوزه است که شامل ترس شدید تا طمع شدید است. علاوه بر این، این شاخص از اکتبر 2021 در منطقه طمع شدید قرار نداشته است. در زمان نگارش این مقاله، امتیاز Fear and Greed به 45 کاهش یافته است که آن را در محدوده ترس قرار می دهد. این بدان معنی است که معامله گران هنوز به روند صعودی بازار ارزهای دیجیتال اطمینان کامل ندارند.